ĐAVOLI KONAČNO UPISALI POBEDU: Mančester junajted na Gudisonu slavio nad Evertonom

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na gostujućem terenu Everton sa 2:0, u utakmici 22. kola Premijer lige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Junajted je poveo u 57. minutu golom Džesija Lingarda, koji je loptu poslao pod prečku posle dodavanja Pola Pogbe. Pobedu gostima obezbedio je Džesi Lingard u 81. minutu, lepim golom sa oko 20 metara, posle druge asistencije na meču Pogbe.

U večerašnjoj utakmici fudbalere Evertona je kao kapiten predvodio Vejn Runi, nekadašnji višegodišnji kapiten Mančester junajteda. On je posle sat vremena igre zamenjen.

Junajted je prekinuo niz od tri remija i posle 14. pobede u prvenstvu prekočio je Čelsi na drugom mestu na tabeli, sa 47 bodova. Čelsi ima dva boda manje, ali i utakmicu manje, pošto će u sredu uveče igrati na gostovanju protiv Arsenala.

Everton je pretrpeo drugi uzastopni poraz, bez pobede je u poslednje četiri utakmice i zauzima deveto mesto na tabeli sa 27 bodova.