(VIDEO) AGUERO SPREČIO SENZACIJU: Mančester siti slomio drugoligaša u 92. minutu i došao nadomak finala

LIGA KUP ENGLESKE

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Bristol siti 2:1 (0:1) na "Etihadu" u prvoj utakmici polufinala Liga kupa Engleske.

Četvrtoplasirani tim Čempionšipa (druge lige) dokazao je da se nije slučajno našao u završnici ovog takmičenja. Održavao je nerešen rezultat do 92. minuta, kada je lider Premijer lige ipak došao do pobede.

Gosti su poveli u 44. minutu golom Rida iz penala, a ekipa Pepa Gvardiole izjednačila je u 55. minutu pogotkom De Brujnea na asistenciju Sterlinga.

Kada je delovalo da će Bristol siti odoleti, rezervista "građana" Serhio Aguero je u poslednjim trenucima doneo prednost Sitiju pred revanš, koji će se igrati 23. januara.

U drugom polufinalu sastaju se Čelsi i Arsenal, a prvi meč igraju sutra uveče na "Stamford bridžu".