(VIDEO) PAO JE I SITI: Liverpul naneo prvi poraz građanima, 7 golova na Enfildu

premijer liga

Fudbaleri Liverpula su u derbiju 23. kola Premijer lige savladali na Enfildu Mančester Siti rezultatom 4:3 i naneli prvi poraz aktuelnom lideru engleskog prvenstva.

U 10. minutu je Okslejd-Čembrlen sjajnim duarcem iz daljine matirao Edersona, nastavili su da napadaju “crveni”, a iz jedne greške je u 40. minutu

Sane profitirao, iskoristio loše postavljanje Karijusa i izjednačio.

Međutim, idealno su Redsi počeli drugi deo, tri prave majstorije su viđene u 59, 61, pa 68. minutu u režiji Firmina, Manea i Salaha za velikih 4:1.

Tada je došlo do malog opuštanja, Bernardo Silva i Aguero su vratili “građane” u igru, ali su puleni Jirgena Klopa uspeli da se odbrane i da osvoje velika tri boda pred punim tribinama.

Siti je i dalje prvi sa 62 boda, Junajted, Liverpul i Čelsi imaju po 47, s tim što “crveni đavoli” sutra igraju svoj meč sa Stoukom.

Izabranici trenera Pepa Gvardiole doživeli su prvi poraz ove sezone u domaćem šampionatu, pošto su prethodno na 22 odigrana meča imali skor od 20 pobeda i dva remija.