Najnovije vesti

ŽREB U LOZANI: Srbija dobila rivale u Ligi nacija! Orlovi na Crnu Goru
Foto: AP

LITVANIJA I RUMUNIJA U GRUPI SA SRBIJOM

ŽREB U LOZANI: Srbija dobila rivale u Ligi nacija! Orlovi na Crnu Goru

Fudbal

Žreb za premijerno izdanje fudbalske Lige nacija održano je u Lozani, a Srbija je za rivale i grupi dobila selekciju Crne Gore, Litvanije i Rumunije.

Žrebom u Lozani odlučeno je da Srbija bude smeštena u Grupu četiri Lige tri.

 

Utakmice grupne faze novoformiranog takmičenja Evropske fudbalske unije (UEFA) igraće se u septembru, oktobru i novembru.

 

Termini utakmica Lige nacija:

6-8. septembar
9-11. septembar
11-13. oktobar
14-16. oktobar
15-17. novembar
18-20. novembar

 

Završni turnir na kome šansu da igraju imaju samo selekcije iz A lige biće održan od 5. do 9. juna 2019, a baraž za Evropsko prvestvo u okviru Lige nacije od 26. do 31. marta 2020.

 

Tok ceremonije:

 

GRUPA A

Grupa 1

Nemačka

Francuska

Holandija

 

Grupa 2

Belgija

Svajcarska

Island

 

Grupa 3

Portugal

Italija

Poljska

 

Grupa 4

Hrvatska

Engleska

Španija

 

 

 

GRUPA B

Grupa 1

Češka Republika

Ukrajina

Slovačka

 

Grupa 2

Turska

Švedska

Rusija

 

Grupa 3

Severna Irska

Bosna i Hercegovina

Austrija

 

Grupa 4

Danska

Republika Irska

Vels

 

 

GRUPA C

Grupa 1 

Izrael

Albanija

Škotska

 

Grupa 2 

Estonija

Finska

Grčka

Mađarska

 

Grupa 3

Kipar

Bugarska

Norveška

Slovenija

 

Grupa 4 

Litvanija

Crna Gora

Srbija

Rumunija

 

 

GRUPA D

Grupa 1

Andora 

Kazahstan 

Letonija

Gruzija 

Grupa 2

San Marino

Moldavija

Luksemburg

Belorusija

Grupa 3

Azerbejdžan

Farska Ostvra

Kosovo 

Malta 

Grupa 4

Gilblartar 

Jermenija 

Lihenštajn 

Makedonija

 

12.09 - Objašnjavanje pravila žreba je u toku...

 

12.00 - Intonira se zvanična himna Lige nacija

 

 

 

Selekcije će biti podeljene u jednu grupu od tri i tri grupe sa po četiri tima, a pobednici grupa izboriće plasman u B Ligu, dok će poslednjeplasirani ispasti u D Ligu nacija.

 

A Liga

Prvi šešir: Nemačka, Portugalija, Belgija, Španija

Drugi šešir: Francuska, Engleska, Švajcarska, Italija

Treći šešir: Poljska, Island, Hrvatska, Holandija 

 

B Liga 

Prvi šešir: Austrija, Vels, Rusija, Slovačka

Drugi šešir: Švedska, Ukrajina, Irska, BiH

Treći šešir: Severna Irska, Danska, Češka, Turska

 

D Liga 

Prvi šešir: Azerbejdžan, BJR Makedonija, Belorusija, Gruzija

Drugi šešir: Jermenija, Letonija, Farska Ostrva, Luksemburg

Treći šešir: Kazahstan, Moldavija, Lihtenštajn, Malta

Četvrti šešir: Andora, San Marino, Gibraltar i kosovska selekcija.

 

Žreb u Lozani počinje u podne, a takmičenje startuje u septembru.

 

kurir.rs / kurir sport

foto: AP

 

 

POGLEDAJTE BONUS VIDEO:

KURIR TV SPORT! SRBIJA U LIGI NACIJA! Hoće li savez smeniti i ovog selektora ako izbori EP?

 

RAZMENA SADRŽAJA

Inicijalizacija u toku...