(KURIR TV) ZVEZDA PRETRPELA PORAZ U GENERALNOJ PROBI PROTIV ZENITA: Crveno-beli znaju na čemu su pred CSKA!

POSLEdnJI PRIPREMNI MEČ U ANTALIJI

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Zenita (0:1) u poslednjoj utakmici na pripremama u Turskoj.

Novinar Kurira u Antaliji - Aleksandar Radonić

Crveno-beli jesu poraženi, ali nisu razočarali, pošto su u većem delu igre bili bolji rival i diktirali tempo. Ostaje žal što posle odličnog presinga u drugom delu nisu iskoristili nekoliko povoljnih šansi.

Ova provera je uspela, a Milojević sigurno zna kako ce spremiti ekipu za CSKA i prvi meč 1/16 finala Lige Evrope u utorak.

Rusi od početka pretili preko Riđonija i Zabalotkina, mada je najlepši potez na početku izveo Krstičić kada je zategao dobar volej. Sve akcije Zenita polazile su od dvojice Argentinaca Paredesa i Kranevetera koji su držali sredinu terena i za sebe vezali skoro ceo vezni red srpskog tima.

Jedan od najboljih pojedinaca na terena Aleksandar Jerohin u 23. minutu pogađa gol Crvene zvezde, posle kornera i greške Donalda i Krstičića kada su zakasnili da intervenišu. Već u sledećem napadu Ben je promašio šansu za izjednačenje.

Zvezda je uhvatila igru posle toga, bolje su zatvarali prostor i više trčali, a prelepu šansu za gol prokockali su Ben i Donald.

Drugi deo počeo je inicijativom Crvene zvezde, a Krstičić je iz idealne pozicije sa 16 metara šutirao pored gola, nakon što se Radonjić izborio za loptu. Crveno-beli su konstantno presingom pritiskali zadnju liniju odbrane Zenita i tako onemogućivali protivniku da im pravi probleme kao u prvom poluvremenu.

Srnić koji je bio najbolji u redovima crveno-belih pod faulom je loše šutirao u 69. minutu posle sjajnog pasa Bena i prilika za izjednačenje otišla je u nepovrat.

Posle 70. minuta trener Milojević šansu je dao Pavkovu, Račiću, Hajdinu i Babiću koji su zamenili Donalda, Le Taleka, Rodića i Radonjića. Srnić je lepim šutem od 20 metara dobro zagrejao dlanove golmana Zenita Lunjina u 73. minutu, da bi Pavkov makazicama izmamio aplauze. I Jovičić se oprobao u šutu, da bi poslednjih 15 minuta igrali Adžić, Gobeljić, Ilić, Milijaš i Frimpong, umesto Savića, Krstičića, Srnića, Bena i Stojkovića. Milojević je time promenio celu startnu postavu, a na golu je ostao samo Borjan.

2. poluvreme

80. minut - Odlučio je šef struke Beograđana da pruži šansu još nekolicini igrača, pa su se u igri našli Abraham Frimpong, Marko Gobeljić, Luka Ilić i Nenad Milijaš, a izašli su Stojković, Nenad Krstičić, Srnić i Savić.

67. minut - Ben je uposlio Srnića, ali je on proklizao uz duel sa štoperom Zenita, posle čega je uzaludno tražio penal.

65. minut - Novi peh za Zvezdu, Le Talek se povredio i Milojević je spremio Babića za ulazak u igru

59. minut - Malo nervoze na terenu... Zenit sve više preti

46. minut - Milić je izašao, a umesto njega ušao Jovičić

1. poluvreme

39. minut - Radonjić pokušao sa 30 metara, ali samo preko prečke

35. minut - Zenit napada, Borjan brani

25. minut - Bojran na visini zadatka! Loptu je rivalima poklonio Le Talek lošom komunikacijom sa Rodićem, a fudbaler Zenita je sa velike udaljenosti šutirao

23. minut - GOL! Poveo je Zenit, majstorski je Erohin prvo poslao Krstičić na travu kada je iz kornera dobio loptu

20. minut - Igra se na sredini terena, bez mnogo šansi za sada

15. minut – Ruski tim zbija redove i pruža snažan otpor

10. minut – Zvezda nastavlja u odličnom ritmu, sve više preti

5. minut - Crveno-beli preuzeli inicijativu, te je prvi šut u okvir gola bio upravo šut beogradskog tima

Na tribinama u Antaliji nalazi se oko 300 navijača koji prati 'generalnu probu' Crvene zvezde sa Zenitom

16.35 - Fudbaleri Zvezde i Zenita su izašli na teren

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Krstičić, Donald, Srnić, Milić, Radonjić, Ben.

Klupa: Supić, Frimpong, Milijaš, Babić, Anđelković, Gobeljić.

ZENIT: Lunev, Smoljnikov, Mevlja, Mamana, Krišito, Kraneviter, Paredes, Erohin, Rigoni, Drijusi, Zabolotnji.

Turčin Berat koji navija za Zvezdu došao je iz Izmira samo zbog ove utakmice
Turčin Berat koji navija za Zvezdu došao je iz Izmira samo zbog ove utakmicefoto: Kurir Sport/Aleksandar Radonić

Meč protiv Zenita je crveno-belima poslednja pripremna utakmica u Antaliji.

Posle ove provere Zvezdinu ekipu očekuje još sedam dana rada na finesama i detaljima kako bi bili u savršenoj formi za prvu utakmicu u sezoni protiv moskovskog CSKA 13. februara na Marakani.

Stručni štab Crvene zvezde, kao i igrači, prezadovoljni su uslovima koje su imali u drugoj fazi priprema u Antaliji. Svi su složni da su odlično radili, imali su kvalitetne kontrolne utakmice i formu doveli na željeni nivo.