SRBIN PROPUSTIO VELIKU ŠANSU: Kostić promašio penal, Hamburg ostao u kanalu! Remi Lajpciga i Dortmunda

BUNDESLIGA

Fudbaleri Lajpciga i Borusije iz Dortmunda odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 25. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je poveo u 29. minutu golom Žan-Kevina Ogistena, a izjednačenje i bod Borusiji doneo je Marko Rojs devet minuta kasnije.

Ekipa iz Dortmunda je treća na tabeli nemačkog šampionata sa 42 boda, dok je Lajpcig na šestom mestu sa tri boda manje.

Fudbaleri Borusije u narednom kolu dočekuju Ajntraht, a Lajpcig ide u goste Štutgartu.

Fudbaleri Šalkea su ranije danas slavili protiv Herte sa 1:0 na svom terenu. Strelac jedinog gola bio je Marko Pjaca u 37. minutu.

Šalke je drugi na tabeli sa 43 boda, dok je Herta na 11. mestu sa 31.

Fudbaleri Ajntrahta su istim rezultatom pobedili Hanover. Sva tri boda domaćoj ekipi doneo je golom Dani da Kosta u 39. minutu.

Ajntraht je četvrti na tabeli sa 42 osvojena boda, dok je Hanover deseti sa deset bodova manje.

Bajer Leverkuzen je u gostima bio bolji od Votforda sa 2:1, Hofenhajm je pobedio Augsburg u gostima sa 2:0, dok su Hamburg i Majnc odigrali meč bez golova.

Penal za Hamburg promašio je srpski reprezentativac Filip Kostić i sada je njegov tim u gotovo bezizlaznoj situaciji, na pretposlednjem mestu sa samo 18 bodova, sedam manje od Majnca i Volfsburga.