(VIDEO) JOŠ JEDNA POBEDA PARTIZANA: Crno-beli sa dva brza gola slomili Radnik i ostvarili treći uzastopni trijumf

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su sa dva gola u razmaku od nešto više od dva minuta Radnik 2:0 (0:0) u meču 28. kola Superlige Srbije.

Partizan je drugi na tabeli Super lige Srbije sa 61 bodom, devet manje od Crvene zvezde, ali i utakmicom više, dok je Radnik 11. sa 33.

Prvo poluvreme utakmice na stadionu u Humskoj nije donelo bilo kakvo uzbudjenje. Bitka se vodila uglavnom na sredini terena, da bi se situacija delimično promenila u drugih 45 minuta.

Ekipa trenera Miroslava Djukića je u drugom poluvremenu imala veliki posed lopte i konstantno je pritiskala rivala, a do vodjstva je stigla u 63. minutu iz penala koji je skrivio Nikola Radović koji je u šesnaestercu oborio Armina Đerleka. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Jevtović.

Samo tri minuta kasnije Danilo Pantić je centrirao s desne strane, a odbrana Radnika loše je intervenisala, kratko je odbijena lopta, na koju je naleteo Miletić i preciznim udarcem u dalji ugao pogodio za 2:0.

Dva minuta kasnije Radnik je mogao da smanji zaostatak, ali Pantelićev šut sa oko 10 metara nije bio precizan.

Partizan je do kraja susreta kontrolisao situaciju na terenu, pa je tako lako došao do prve pobede u prolećnom delu šampionata igranom pred publikom na svom terenu.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90+2. minut - Solidna kacija domaćih, bez promene rezultata

89. minut - Sve je rešeno, čeka se samo kraj meča

83. minut - Solidan pokušaj Žakule, lopta je otišla preko gola Partizana

79. minut - Domaći tim nastavlja sa inicijativom

71. minut - Napadač Partizana šutirao je preko gola

70. minut - Solidna prilika za Javor

66. minut GOOOOOL 2:0 - Nemanja Miletić! Još jednom Partizan ekspresno, posle prvog gola, postiže i drugi, kao i na prethodnih nekoliko utakmica. Strelac je levi bek Nemanja Miletić, koji je u kaznenom prostoru reagovao na ubacivanje Pantića.

64. minut - GOOOOOOL 1:0 Jevtović - Fudbaler Partizana rutinski je pogodio mrežu

62. minut - Penal za Partizan! Radović je sa leđa oborio Đerleka

58. minut - Bomba Jevtovića odlazi preko gola

54. minut - Ožegović dva puta nije zahvatio loptu kako treba, na kraju je Panić šutirao preko gola

52. minut - Igra se isto kao i u prvom poluvremenu. Partizan napada, Javor se brani

47. minut - Velika šansa za Partizan! Tavamba je pronašao Ožrgovića, ali njegov udarac završio je na stativi, u koju je u nastavku akcije udario golman Radnika Vasiljević

46. minut - Utakmia je nastavljena

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut - Jalova inicijativa Partizana i dobroorganizovana defanziva Javora

37. minut - Slobodan udarac za Partizan. Akcija je prekinuta zbog ofsajta Miletića

32. minut - Uzbuđenje pred golom Partizana. Lopta je prošla kroz kazneni prostor, ali niko do igrača gostiju nije uspeo da šutira

23. minut - Partizan vrši pritisak, ali za sada nije imao nijednu ozbiljnu priliku

21. minut - Probao je Pantić

13. minut - Slobodan udarac za radnik. Sa ivice kruga šesnaesterca. Ristović je šutirao preko gola

9. minut - Solidan udarac Zdjelara sa dvadesetak metara od gola, golman radnika je odbio loptu, a u nastavku akcije Saša Ilić nije uspeo da uradi ništa, jer je njegov šut izblokiran

5. minut - Solidan pokušaj Ožegovića glavom, lopta je završila iznad prečke

3. minut - Partizan ima inicijativu, ali ne i konkretne prilike

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

SASTAVI

PARTIZAN: Stojković - Cucin, Jevtović, Marković, N. G. Miletić - Zdjelar, Pantić, Đerlek, Ilić - Tavamba, Ožegović. Trener: Miroslav Đukić.

RADNIK: Vasiljević - Mladenović, Ivanović, Žarković, Milovanović - Pantelić, Mitošević - Keremeh, Ristović, Radović - Zlatanović. Trener: Simo Krunić.

Partizan od 13 časova na svom terenu igra protiv Radnika i pokušaće da ostvari treću uzastopnu pobedu u prvenstvu. Šampion Srbije u duel ulazi posle pobede protiv Javora u Kupu (2:0) i trijumfa protiv Čukaričkog (2:0) i Rada u prvenstvu (3:1).

Radnik, koji je u prošlom kolu pobedio Borac sa 1:0, zauzima 10. mesto na tabeli sa 33 boda.

TRENER PARTIZANA MIRSOLAV ĐUKIĆ OPTIMISTA PRED DUEL SA RADNIKOM
TRENER PARTIZANA MIRSOLAV ĐUKIĆ OPTIMISTA PRED DUEL SA RADNIKOMfoto: Dado Đilas

Trener fudbalera Partizana Miroslav Đukić rekao je da je njegova ekipa prevazišla krizu i da očekuje pobedu nad Radnikom koja bi značila za samopouzdanje.

"Ekipa se nalazi u dobrom momentu, vidi se boljitak. U uzlaznoj smo putanji i očekujem da osvojimo tri boda, što bi nam značilo za samopouzdanje. Uspeli smo da prebrodimo krizu, saniramo i vratimo se na pravi kolosek", rekao je Đukić.

Crno-beli su u prošlom kolu iskoristili remi Crvene zvezde, kojoj su prišli na 12 bodova u prvenstvu.

"Smanjili smo razliku za dva boda i treba da nastavimo da pokušavamo da je smanjimo još više. Ne igraju imena već fudbaleri. U svaku utakmicu moramo biti maksimalno angažovani i koncentrisani ako želimo da pobedjujemo. Sa svima smo se mučili što je sasvim normalno", kazao je Đukić.

On je naveo da Partizanu neće biti lako u narednoj utakmici protiv "čvrste ekipe" iz Surdulice.

"Možemo da očekujemo tvrd, težak meč. Veoma je bitno otvoriti ga što pre da bismo igrali mirnije i rasterećenije. Mi ćemo voditi igru, a oni će pokušavati da nas ugrozi iz kontranapada, za šta ima brze igrače. U tome treba da ih sprečimo", kazao je trener crno-belih.

Đukić neće moći da računa na povređene Miroslava Vulićevića, Bojana Ostojića i Milana Mitrovića, ali je naveo da je dobra stvar što se vraća Zoran Tošić.