(VIDEO) BRUKA EVROPSKIH PRVAKA: Ronaldo nemoćan, Holanđani očitali lekciju Portugalcima

LAKA TROJKA U PRIJATELJSKOM MEČU

Fudbalska reprezentacija Holandije deklasirala je Portugal 3:0 (3:0) u prijateljskom meču odigranom u Ženevi.

Holandija, predvođena novim selektorom Ronaldom Kumanom i sa podmlađenim sastavom, nanela je težak poraz šampionu Evrope.

Golove su postigli Memfis Depaj u 11. minutu, Rajan Babel u 32. i Virdžil van Dajk u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Portugalci su poslednjih pola sata igrali bez isključenog Kansela, a u poslednjoj četvrtini meča i bez Kristijana Ronalda, koga je selektor Fernando Santos zamenio.

Podsetimo, Holandija nije uspela da izbori plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiju.

Prethodno, u prijateljskim utakmicama u petak Portugal je savladao Egipat 2:1, dok je Holandija poražena od Engleske 0:1.