(VIDEO) DEMONSTRACIJA SILE NA ENFILDU: Liverpul uništio Siti! Barsa autogolovima do pobede, Džeko spasao čast Rome

Građani na kolenima

Liverpul i Barselone stekli su ogromnu prednost protiv Mančester sitija i Rome u prvim utakmicama četvrtfinala Lige šampiona.

"Crveni" su na svom "Enfildu" razbili Mančester siti 3:0 (3:0), dok je Barsa na "Nou kampu" pobedila "vučicu" 4:1 (1:0).

Revanši su na programu u utorak 10. aprila.

Duelu premijerligaša pripao je epitet derbija četvrtfinala, s tim da je Mančester siti slovio za favorita. "Građani" su ove sezone delovali nezaustavljivo, titulu gotovo da su osvojili i u Ligi šampiona su mleli rivale...

A onda im se dogodio "crveni uragan"!

Tim Jirgena Klopa je demonstrirao silu u prvom poluvremenu i golovima Mohameda Salaha, Aleksa Okslejd-Čembrlena i Sadioa Manea već posle 45 minuta 3:0!

U nastavku nije bilo tako zanimljivo, što je "crvenima" odgovaralo, pa su sačuvali veliku prednost.

Ekipa Pepa Gvardiole, koliko god jaka bila, sada se nalazi pred nemogućom misijom u revanšu.

Nevolja po Klopa i Liverpul je povreda Mohameda Salaha. Egipćanin se požalio na bol u preponama, pa je zamenjen u ranoj fazi drugog poluvremena.

I Barselona je bila ubedljiva, ali zahvaljujući greškama fudbalera Rome.

Domaćin je na "Nou kampu" poveo 2:0 autogolovima De Rosija i Manolasa u 38. i 55. minutu!

Neverovatno zvuči podatak da su Barsini rivali ove sezone u Ligi šampiona čak pet puta tresli mreže!

"Vučica" se još nije oporavila od tog drugog šoka, a Đerar Pike je povisio na 3:0 (59. minut).

Gosti su propustili nekoliko prilika za gol, pa im je u finišu čast spasao Edin Džeko pogotkom u 80. minutu.

Međutim, konačan rezultat postavio je Luis Suarez u 87. minutu, posle još jedne greške gostiju, jer mu je šansu namestio Gonalon.

Mora se dodati da Lionel Mesi nije bio na svom nivou, što ne čudi, jer je tek "izašao" iz povrede. Ipak, i bez Argentinca u punoj snazi, Barsa je završila posao.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu.

Juče su odigrane prve dve četvrtfinalne utakmice, Real je u Torinu savladao Juventus 3:0, dok je Bajern slavio u Sevilji 2:1.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

89. minut - Kolarov je pokušao iz slobodnjaka - preko gola.

83. minut - PONIŠTEN GOL! Žesus je zatresao mrežu Liverpula, ali gol nije priznat zbog prethodnog ofsajda Sanea.

87. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ROMA 4:1 - SUAREZ! Velika greška Gonalona, koji je Urugvajcu namestio zicer.

80. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ROMA 3:1 - DŽEKO!

78. minut - ŠANSA za ROMU! Defrel šutira Ter Štegen brani... Nedugo zatim Nemac brani i pokušaj Perotija.

59. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ROMA 3:0 - PIKE! Konačno su se i igrači Barselone upisali u strelce. Suarezov šut je odbranio Alison, ali je lopta došla do Pikea, kome je preostalo samo da je ubaci u mrežu.

55. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ROMA 2:0 - AUTOGOL MANOLASA! Neverovatno, ponovo autogol! Manolas je intervenisao ispred Umtitija u blizini gola, lopta se od stative vratila, pogodila Grka i odskakutala u mrežu.

53. minut - SALAH SE POVREDIO! Klop je morao da izvede Egipćanina zbog problema sa preponama, a uveo je Vijnalduma.

53. minut - Alba, pa nedugo zatim i Mesi zagrejali su dlanove Alisona.

46. minut - ŠANSA za ROMU! Tek što se krenulo sa centra, gosti su stvorili najbolju priliku do sada - Peroti je sa pet, šest metara loptu poslao pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44. minut - Kolarov dobija žuti karton zbog faula nad Mesijem.

38. minut - GOOOLLL - BARSELONA - ROMA 1:0 - AUTOGOL DE ROSIJA! Inijesta je želeo da proigra Mesija, De Rosi je presekao taj pas i sa skoro 16 metara poslao loptu u svoju mrežu.

31. minut - GOOOLLL - LIVERPUL - MANČESTER SITI 3:0 - MANE! Salah je sjajno nabacio loptu, a Mane je glavom poslao u mrežu.

28. minut - Opasan šut Luisa Suareza, koji je Alison uspeo da odbrani.

21. minut - GOOOLLL - LIVERPUL - MANČESTER SITI 2:0 - OKSLEJD-ČEMBRLEN! Golčina sa 20 metara!

18. minut - STATIVA! Rakitić je izveo korner, gostujući igrači su nespretno reagovali, lopta se vratila do Hrvata koji je šutirao sa krilne pozicije i pogodio stativu.

14. minut - Sane je tukao sa 18, 19 metara, zamalo pored gola.

12. minut - GOOOLLL - LIVERPUL - MANČESTER SITI 1:0 - SALAH! Egipćanin je "izvukao" kontru, proigrao Firmina, čiji je šut Ederson odbranio, ali se zatim Brazilac ponovo izborio za loptu i asistirao Salahu, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

11. minut - Mesi je šutirao sa 20 metara, a Alison nekako ukrotio loptu.

9. minut - DŽEKO NIJE DOBIO PENAL! Semedo je bio iza leđa napadača Rome, koji je pao posle kontakta, a holandski sudija Dani Makeli pokazao da se igra nastavi. Džeko je protestovao...

7. minut - PONIŠTEN GOL! Zatresla se mreža Rome, ali uzalud. Luis Suarez je bio u očiglednom ofsajdu kada mu je Inijesta uputio loptu.

1. minut - Utakmice su počele.

Mesi darivan za 100 golova u Ligi šampiona

Nekadašnji kapiten Barselone Karles Pujol uručio je Lionelu Mesiju prigodan poklon za 100 golova postignutih u Ligi šampiona.

Dolazak ekipa na "Enfild"

Celodnevna ludnica u Liverpulu

Kolarov napada Barsu

Barselona je apsolutni favorit u duelu sa Romom, ali...

"Vučica" se uzda u balkansku vezu Aleksandar Kolarov - Edin Džeko, koji igraju sjajno ove sezone.

Kolarov se nije proslavio u prošlosti protiv Barselone. Na pet takmičarskih utakmica u Ligi šampiona u dresu Mančester sitija jednom se radovao pobedi, četiri puta je poražen, uz zarađena četiri žuta kartona. Jedini trijumf ostvario je pretprošle sezone, kada su posle 4:0 na "Nou kampu", pobedili sa 3:1 pred svojim navijačima na Etihadu tokom takmičenja po grupama.

Siti bez Aguera

Serhio Aguero propustiće današnji meč protiv Liverpula zbog povrede kolena.

Aguero nije odigrao meč od 4. marta i utakmice protiv Čelsija, pošto je nakon toga na treningu povredio koleno leve noge.

"Serhio je u Mančesteru, nije došao. On je mnogo bolje, ali lekari su razgovarali sa njim i rekao im je da i dalje ima malo problema", rekao je Gvardiola.

"Građani" deklasirali Liverpul, pa poraženi na "Enfildu" u spektakularnom meču

Mančester siti i Liverpul odigrali su ove sezone dva meča u Premijer ligi. "Građani" su na "Etihadu" deklasirali Liverpul 5:0, a na "Enfildu" je bilo 4:3.

Real i Bajern stekli prednost

U utorak uveče odigrana su prva dva četvrtfinalna meča: Juventus - Real Madrid 0:3 i Sevilja - Bajern 1:2.