(VIDEO) GOLEADE VEČITIH NIJE IMAO KO DA GLEDA: Ubedljive pobede Zvezde i Partizana! Crveno-beli na plus 6 pred derbi

POSLEDNJE KOLO SUPERLIGE

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana slavili nad Zemunom, ondosnom Borcem u poslednjem 30. kolu Superlige Srbije.

Izveštaj sa utakmice Partizana i Borca možete pogledati OVDE

Crvena zvezda je nad Zemunom trijumfovala sa 3:1. Golove za domaću ekipu postigli su Ben koji je bio precizan dva puta i Pešić, čast gostiju sačuvao je Vukadinović koji je postigao jedini gol za ekipu iz Gornje Varoši.

U ostalim utakmicama Voždovac i Čukarički odigrali su 0:0, Vojvodina je u Novom Sadu pobedila Rad sa 2:1, a Spartak je u Subotici sa 3:1 pobedio Radnik. Javor je u Ivanjici pobedio Bačku sa 2:1, Mačva je istim rezultatom u Šapcu pobedila Mladost, dok je Napredak u Kruševcu pobedio Radnički sa 3:1.

Posle 30 kola u Super ligi igra se plej-of, u koji su se plasirale ekipe od prvog do osmog mesta, i plej-aut, u kome igraju ekipe plasirane od devetog do 16. mesta, a bodovi će se prepoloviti. Prema propozicijama na sajtu Super lige, u slučaju neparnog broja bodova, ekipi se zaokružuje 0,5 bodova više.

Zvezda će tako imati 40 bodova, a Partizan 34. Trećeplasirani Čukarički imaće 26 bodova, Radnički četvrtom mestu 25, koliko i petoplasirani Spartak. Voždovac će sa šestog mesta ući u plej-of sa 24 boda, Napredak na sedmom mestu ima 23, a osmoplasirana Vojvodina 22 boda.

U prvom kolu plej-ofa, narednog vikenda igraju prvi i drugi, što znači da će na stadionu "Rajko Mitić" igrati Zvezda i Partizan. U ostalim utakmicama prvog kola igraće trećeplasirani protiv četvrtoplasiranog, peti protiv šestog i sedmi protiv osmog.

U prvom kolu plej-auta igraće devetoplasirani protiv ekipe koja je osvojila 14. mesto, zatim desetoplasirani protiv 13, 11. protiv 16. i dvanaestoplasirani protiv 15. na tabeli.

2. poluvreme

87. minut - Sa druge strane pokušava Zemun, Petković je uputio snažan šut, ali je lopta završila pored stative

84. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU Odličan šut Radonjića, ali Milošević je na visini zadatka i brani stopostotan gol

77. minut - Konkretnija igra crveno-belih u poslednjih nekoliko minuta. Serija prekida, potom i slobodan udarac, ali nije uspeo Krstičić ozbiljnije da ugrozi gol gostiju

70. minut - Zvezdina igra je daleko opuštenija, dok se Zemun grčevito brani

61. minut - Izmena u Zvezdi - Umesto Luke Ilića na terenu je Luka Adžić

57. minut - Izmena u reodvima Zemuna: Ninkov umesto Beljića

51. minut - GOLLL - Zemun smanjuje Zvezdinu prednost. Precizan je bio Vukadinović posle odličnog pasa Đenića, Crvena zvezda - Zemun 1:3

45. minut - Izmena u Zvezdi - mesto Rodića ulazi Frimpong

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Pred početak drugog poluvremena Delije na severnoj tribinu su razvile transparent na kome piše: "Za titulu sada bori se. Beograde, Srbijo, budi se".

Pogledate najzanimljive trenutke iz prvog poluvremena:

1. poluvreme

44. minut - Gužva pred golom Zemuna, opet je Radonjić bio u prilici, ali je bio neprecizan

34. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU: Sjajan pas Račića za Radonjića koji nije iskoristio priliku. Lopta je stigla do Pešića koji je gađao direkrno u glavu golmana Zemuna

29. minut - Zvezda nastavlja udarničkim tempom, Zemun se uglavnom brani

18. minut - GOLL - OPET BEN! Crvena zvezda - Zemun 3:0

13. minut - GOOLLL - Pešić povećava vođstvo Zvezde, Crvena zvezda - Zemun 20

4. minut - GOOOLLL - ZVEZDA VODI 1:0 - BEN iz slobodnjaka!

17.00 - Meč je počeo!

Ukupno je devetorica Zvezdaša u redoima Zemuna

To su Beljić, Đalović, Vuković, Luković, Milutinović, Simić, Cvetković, Nikola Petković i nekadašnji kapiten Pavle Ninkov.

Šestorica će biti u startnoj postavi Zemuna na meču poslednjeg kola regularnog dela sezone koji počinje za nekoliko minuta na stadionu "Rajko Mitić".

16:55 - U Beogradu pada jaka kiša, što je verovatno glavni razlog zbog koga su tribine na Marakani prazne.

U TIMU ZEMUNA SVE ZVEZDINA DECA

Kao što vidimo, Pavle Ninkov, koji je ostavio dubok trak u Ljutice Bogdana, počinje na klupi za rezervne igrače. Zato su tu Veljko Simić, Nikola Petković, Stevan Luković, Nikola Beljić... Sve bivši Zvezdini igrači... Bar u omladinskim selekcijama.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA : Borjan - Gobeljić, Le Talek, Babić, Rodić - Račić, Krstičić - Ben, L. Ilić, Radonjić - Pešić

ZEMUN: Milošević - Luković, Cvetković, Vuković, Petković - Beljić, Kiso - Vukadinović, Lasickas, Simić - Đenić

Vladan Milojević: Bez kalkulacija na Zemun

trener crvene zvezde Vladan Milojević
trener crvene zvezde Vladan Milojevićfoto: Dado Đilas

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević kaže da neće kalkulisati i odmarati igrače sa kartonima protiv Zemuna, bez obzira što je posle toga na programu meč sa Partizanom, koji bi mogao da odluči šampionsku trku.

Dolazi nam protivnik koji je, bez preterivanja, hit prolećnog dela sezone. Zemun bi bio u vrhu tabele da se računaju samo bodovi iz drugog dela, a posebno se ističe u gostima. Imaju dobre pojedince, odličnog trenera Milanovića i očekuje nas ništa lakša, a ni teža utakmica do sada. Moramo da budemo ono što jesmo i damo sve od sebe", rekao je Milojević.

Duel sa Zemunom zbog suspenzije propustiće Filip Stojković, van konkurencije za tim su i dalje Vujadin Savić i Mičel Donald, dok se Nenad Krstičić oporavio.

"Videćemo danas kakva je situacija sa Krstičićem. Posle Zemuna konkurisaće i Donald", kaže trener Zvezde.

Milojević dodaje da ne želi da se bavi kalkulacijama o igračima kojima preti suspenzija za večiti derbi.

"Ne kalkulišem nikad, iskreno ni ne znam koji igrači imaju kartone. Derbi je daleko i razmišljamo samo o sledećoj utakmici".

kurir.rs / kurir sport

KURIR SPORT: Bruka sa Stolicom, Bruka sa Mažićem i budalaština sa podelom bodova