BAJER OSTAO U TRCI ZA LIGU ŠAMPIONA: Hofenhajm slavio nad Hamburgom, Herta bolja od Kelna u Berlinu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na svom terenu Ajbtraht iz Frankfurta sa 4:1 i ostali u trci za plasmanom u Ligu šampiona.

Bajer je poveo u 20. minutu golom Julijana Branta, a izjednačio je Marko Fabijan u 23. minutu. Posle toga tri gola za domaći tim postigao je Kevin Foland, u 71, 77. i 88. minutu.

Bajer je četvrti na tabeli sa 51 bodom, a Ajntraht je šesti sa 46 bodova.

Hofenhajm je na svom terenu pobedio Hamburg sa 2:0 golovima Serža Gnabrija i Adama Salaja u 27. minutu.

Hofenhajm je peti na tabeli sa 46 bodova, a Hamburg, koji je pretrpeo 18. poraz, zauzima pretposlednje 17. mesto sa 22 boda.

Herta je u Berlinu pobedila Keln sa 2:1, a Štutgart i Hanover odigrali su nerešeno 1:1.

Večeras igraju Bajern i Borusija iz Menhengladbaha, a klub iz Minhena će u toj utakmici proslaviti titulu.