(VIDEO) LJAJIĆ URUČIO JUVENTUSU TITULU: Napoli remizirao sa Torinom i definitivno se odrekao borbe za Skudeto

SERIJA A

Fudbaleri Napolija i Torina igrali su nerešeno 2:2 (1:0) u utakmici 36. kola Serije A.

Tom rezultatu najviše su se obradovali u Juventusu, jer dva kola pre kraja imaju čak šest bodova više i za 16 pogodaka bolju gol-razliku, pa ih od sedme uzastopne titule, a ukupno 34. deli samo teorija.

Napoli je dva puta vodio protiv torinskih "bikova" golovima Mertensa (25. minut) i Hamšika (71. minut), ali su gosti oba puta dolazili do izjednačenja preko Bazelija (55. minut) i De Silvestrija (83. minut).

Kod oba gola za Torino asistirao je srpski reprezentativac Adem Ljajić.

Ironija je u tome što je Skudeto Juventusu "uručio" njegov ljuti gradski rival.

Inter je kao gost deklasirao Udineze 4:0, ostao na petom mestu sa 69 bodova, ali se opasno približio konkurentima na mestima koja vode u Ligu šampiona.

Roma, koja večeras gostuje Kaljariju, ima bod više, a Lacio dva više.

"Lacijali" su kiksnuli odigravši samo 1:1 kod kuće sa Atalantom.

Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za Lacio.

U ostalim utakmicama Kjevo je savladao Krotone 2:1, SPAL je bio bolji od Beneventa 2:0, dok je Fiorentina, sa Nikolom Milenkovićem u sastavu, pobedila kao gost Đenovu sa 3:2.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)