REKE SUZA U TORINU: Eksplozija emocija na Bufonovom oproštaju od Juventusa! Plakao Điđi, plakali i navijači (VIDEO)

RASTANAK POSLE 17 GODINA

Fudbaleri Juventusa pobedili su Veronu 2:1 na svom "Alijanc" stadionu u utakmici poslednjeg kola Serije A.

Torinski crno-beli su još ranije "overili" osvajanje sedmog uzastopnog, a ukupno 34. Skudeta, pa su danas sa navijačima imali priliku da slave "duplu krunu" (Kup osvojili pobedom u finalu nad Milanom 4:0).

Golove su postigli Rugani u 49. i Pjanić u 52. minutu za domaćina, a poraz gostiju ublažio je Ćerći u 76.

U 85. minutu Juventus je mogao i do ubeljivije pobede, ali je Lihtštajner promašio penal.

1 / 5 Foto: Reuters

Međutim, u centru pažnje našao se legendarni golman i kapiten Juventusa Đanluiđi Bufon, koji je danas odigrao poslednji meč za taj klub.

Trener Masimilijano Alegri izveo je Bufona iz igre u 63. minutu i tada je došlo do eksplozije emocija!

Navijači su želeli da se zahvale legendi za sve što je uradio za crno-bele za 17 godina. Plakali su fanovi na tribinama, plakao je i Bufon.

Sjajni golman je prišao tribinama, a svaki navijač je hteo da ga zagrli i poljubi. Najsrećniji su u tome uspeli, a Điđi nije mogao da zaustavi suze...

Još je neizvesno gde će Bufon nastaviti karijeru, mada je njegov agent zagolicao maštu rekavši da je iskusni čuvar mreže oduševljen navijačima Vest Hema i generalno Premijer ligom.

Posle meča fudbaleri Juventusa su primili trofej nacionalnog šampiona. Čitava ceremonija je bila spektakularna, baš onako kako zaslužuju šampioni.

Ipak, glavni utisak je oproštaj Bufona od fudbala i reprezentacije. Suze u kombinaciji sa neizmernom srećom zbog titule, pa to samo može u Italiji.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO)