INTER POSLE PREOKRETA I SA DVA IGRAČA VIŠE U LIGI ŠAMPIONA: Milinković-Savić u poslednjem kolu ostao bez najelitnijeg takmičenja Evrope (VIDEO)

GOLEADA

Fudbaleri Intera pobedili su večeras Lacio sa 3:2 u direktnoj borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Inter je pobedom posle preokreta u Rimu prestigao Lacio na četvrtom mestu na tabeli Serije A.

Inter će igrati Ligu šampiona, dok će Lacio biti u Ligi Evropa.

Lacio je vodio dva puta, prvo autogolom Ivana Perišića u devetom minutu, a potom i Felipea Andersona u 41.

Inter je prvi put izjednačio preko Danila Dambrosija u 27. minutu, a potom i golom Maura Ikardija u 78. iz penala.

Lacio je od 79. minuta imao igrača manje, posle isključenja zbog drugog žutog kartona Senada Lulića, a Inter je pobedonosni gol postigao u 81. minutu. Strelac je bio Matijas Vesino.

Inter je sezonu završio sa 72 boda, koliko ima i Lacio, kome je bio dovoljan nerešen rezultat da se plasira u Ligu šampiona.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igrao je celu utakmicu za Lacio, dok je Dušan Basta bio na klupi.