TRIKOLORI SU OZBILJNI: Francuska pobedila Italiju i najavila pohod na svetsku titulu (VIDEO)

FEŠTA U NICI

Reprezentacija Francuske pobedila je Italiju večeras u Nici u prijateljskoj utakmici - 3:1 (2:1).

"Trikolori" su ponovo pokazali, bez obzira što je reč o pripremnom meču, da su ozbiljni kandidati za najviši plasman na Mundijalu u Rusiji.

Golove za domaćina postigli su Samjuel Umtiti u osmom, Antoan Grizman iz penala u 29. i Osman Dembele u 63. minutu, dok je kapiten Leonardo Bonući bio jedini strelac za goste (36. minut)

Ovaj duel imao je poseban značaj za Marija Balotelija, jer je igran u Nici, gde se vratio u fudbalski život. Nije uspeo da postigne gol, ali je pogotku Bonućija prethodio šut Super Marija iz slobodnog udarca.

I dok Francuzi prave planove za Mundijal, Italijani su na novom početku sa selektorom Robertom Manćinijem. A pre 12 godina sreli su se u finalu Svetskog prvenstva...

Ove dve selekcije u ponedeljak su već imale testove, Francuska je savladala Republiku Irsku 2:0, dok su "azuri" bili bolji od Saudijske Arabije 2:1.