ZVEZDINA TROJKA PRED SUDUVU: Crveno-beli pobedom počeli odbranu titule i najavili borbu za Ligu šampiona (KURIR TV)

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Dinamo iz Vranja 3:0 (1:0) u meču prvog kola Superlige Srbije.

1 / 19 Foto: Starsport©

Izabranici trenera Vladana Milojevića, koje u utorak na Marakani čeka prvi duel kvalifikacija za Ligu šampiona protiv litvanske Suduve su slavili golovima Jovančića u 41, Joveljića u 51 i Jevtovića u 76 minutu.

Dinamo je mogao do vođstva u drugom minutu. Suraka se veštim driblingom oslobodio Degeneka i raspalio po lopti iskosa sa leve strane, ali se isprečila stativa.

Zvezda je preuzela inicijativu i imala poluprilike preko Ebisilija i Babića. U 16. minutu, domaći su propustili prvu veliku priliku Jevtović se našao 1 na 1 sa Đurićem, koji mu je sjajno ušao u šut i sprečio pogodak. Tri minuta kasnije Jovančić je udarcem iz daljine pogodio stativu.

Ređale su se prilike Babića, Joveljića i Jevtovića, ali je golman Dinama Đurić bio na visini zadatka.

Crveno-beli su poveli četiri minuta pre kraja prvog dela. Nakon kornera Degenek je udarcem glavom pogodio stativu, lopta se potom nakon gužve odbila do Dušana Jovančića, koji je loptu sproveo u mrežu sa 15-ak metara.

Dva minuta kasnije u kolosalnoj šansi bio je Jevtović, ali je Đurić ponovo skinuo zicer. Na drugoj strani zabeležen je atraktivan pokušaj Dimitrova koji je makazicama šutirao preko gola.

Zvezda je povela sa 2:0 u 51. minutu. Strelac je bio Dejan Joveljić. Nakon akcije Ebesilija, lopta je nekako stigla do mladog napadača koji je rutinski realizovao ukazanu priliku.

Joveljić je mogao i do drugog gola sedam minuta kasnije. Obišao je i golmana Đurića, ali je otišao isuviše ukoso i pogodio je samo spoljni deo mreže. Ponovo je Joveljić bio u prilici u 62. minutu, ali je glavom pogodio spoljni deo stative.

Domaći su treći gol postigli u 76. minutu. Prvenac u dresu Crvene zvezde postigao Milan Jevtović, koji je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora nakon dodavanja Nenada Milijaša.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

85. minut - Solidan pokušaj Milijaša

82. minut - Skromna poseta na Marakani5.186 gledalaca je na tribinama

76. minut - GOOOOOOL 3:0, Jevtović! Strelac gola je oduzeo loptu uposlio Milijaša, nastavio kretanje sačekao pas i zatresao mrežu

75. minut - Period igre bez uzbuđenja

62. minut - Opet Joveljić! Terzić je centrirao, Joveljić pokušao da prebaci golmana Dinama, ali nije pogodio gol

59. minut - Joveljić je sve uradiio kako treba, ali je obilazeći golmana Đurića otišao previše u strani, tako da je pogodio samo spoljni deo mreže

51. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:0, Joveljić! Mladi napadač se zagradio po prijemu lopte ispred gola Dinama i zatresao mrežu

48. minut - Bakljada i koreografija Delija

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Dimitrov je probao atraktivno

43. minut - Odličan prodor Jevtovića i odbrana Đurića

41. GOL1:0 Jovančić! Vodi Crvena zvezda, strelac je Dušan Jovančić! Imali su crveno-beli korner, Degenek je glavom pogodio stativu, lopta se odbila do Jovančića, koji je poslao u mrežu - 1:0.

39. minut - Jevtović je prošao po strani, ali nije centrirao pa su posle odbrane golmana Đurića gosti izbacili loptu u polje

38. minut - Posle kornera stvorila se nova gužva pred golom Dinama ali su Vranjanci još jednom uspeli da se odbrane

29. minut - Zvezdini bekovi su stvorili akciju, Terzić je centrirao, a Gobeljić šutirao - pravo u Đurića

23. minut - Velika gužva u kaznenom prostoru Dinama i nova odbrana Uroša Đurića

19. minut - STATIVA! Jovančić je probao sa više od 20. metara

18. minut - Udarac Dejana Joveljića otišao je preko gola

16. minut - Vranjanci su izgubili loptu, posle čega je Jevtović bio u šansi, ali mu je golman Đurić ušao u šut

14. minut - Igra se uglavnom na polovini Dinama

9. minut - Posle kornera koji je izveo Meleg Babić je pokušao glavom, ali lopta nije išla u okvir gola

8. minut - Zvezda ima inicijativu, ali za sada nema opasnosti po goste

2. minut - VELIKA ŠANSA ZA DINAMO! Suraka je imao veliku priliku krenuo je sam ka golu Zvezde, ali je pogodio spoljni deo stative

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Minut ćutanja pre meča

Crvena zvezda se minutom ćutanja oprostila od Gorana Bunjevčevića i Branimira Babarogića

Sastavi

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Degenek, Babić, Terzić – Jovičić - Meleg, Jovančić, Ebesilio, Jevtović – Joveljić.

DINAMO: U.Đurić – Lilić, Pavišić, N.Đurić, Vukajlović – Okamijan, Tasić, Antić, Sićović – Dimitrov, Suraka.

Tok meča

Crveno-beli odbranu titule započinju na svom stadionu, a protivnik će im biti debitant u superligaškom društvu, ekipa Dinama iz Vranja. Ekipa Vladana Milojevića je uspešno prebrodila prvu prepreku u Evropi, ali nije blistala u dvomeču sa šampionom Letonije. Već naredne nedelje, tačnije u utorak, na stadion ’’Rajko Mitić’’ stiže ekipa Suduve. Sudeći prema prethodnoj sezoni, stručni štab Crvene zvezde neće dozvoliti da se gleda previše unapred, već će kao i do sada insistirati na tome da se razmišlja isključivo o narednom rivalu.

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević istakao je da je utakmica protiv Dinama u ovom trenutku najvažnija za Crvenu zvezdu i da gaji veliki respekt prema protivniku:

’’Počinje nam domaći šampionat, zna se koje su ambicije Crvene zvezde, ne samo ove godine nego uvek. Dolazi nam debitant u ligi, ekipa koja je tokom čitave sezone zauzimala mesto koje vodi viši rang. Igrali smo protiv njih i u Kupu. Na početku prvenstva nismo ni mi ni oni u takmičarskom ritmu, ali imamo veliki respekt prema Dinamu. Mislim da su ambiciozan klub sa trenerom Antićem koji je pokazao da je jedan od najboljih trenera u zemlji, sve što je Dinamo uradio je zahvaljujući njegovoj ljubavi i entuzijazmu prema Vranju. Mi ćemo se spremiti na najbolji mogući način, a pozivam navijače da nam i na ovoj utakmici pomognu.’’

Strateg crveno-belih nije negirao mogućnost da duel sa Vranjancima započne nešto drugačiji sastav, zbog predstojećeg meča sa Suduvom u kvalifikacijama za Ligu šampiona:

’’Posle treninga ćemo videti kakva nam je situacija sa igračima, imamo veliki fond igrača i prezadovoljan sam kako rade i treniraju. Svi zaslužuju da igraju, ali videćemo posle treninga kako se igrači osećaju. Sa pojedinim igračima moraćemo kroz utakmice da podižemo formu. Neki će možda dobijati dodatnu minutažu, neke ćemo da odmorimo. Imam veliko poverenje u njih. Stvarno nam je uvek naredna utakmica najvažnija i ne razmišljamo o utakmici koja nas očekuje u utorak. Veliki su problemi ako drugačije razmišljamo.’’

On se osvrnuo i na činjenicu da su crveno-beli tek u završnici utakmice uspela da „slome“ Spartaks istakavši da je uvek teško dati gol ekipi koja se odlično i organizovano brani:

’’U ovom trenutku jako je teško igrati protiv bilo koje ekipe koja se izuzetno dobro brani. Od igrača sam tražio i uvek ću, da imaju repsekt. Kada devet igrača stane pozadi, jako je teško probiti. Prethodne godine se dešavalo da iz prve šanse damo gol, pa je sve išlo drugačije. Igrači moraju da imaju strpljenja, videćemo u narednim utakmicama šta je ključ za prolazak pored takvih odbrana. Na kraju krajeva, pogledajte svetsko prvenstvo, kako je Francuska uzela? Niste videli mnogo lepog fudbala. Videli ste defanzivni blok odakle su čekali grešku i osvojili su Svetsko prventvo. Igra se na rezultat, a mi ćemo tražiti način da pronalazimo rešenja i za takve odbrane, ali jako je teško proći.’’

Još jedno kvalitetno pojačanje na poziciji špica moglo bi da olakša igru u napadu i popravi efikasnost, ali još uvek traje potraga za pravim rešenjem:

’’Radimo na dovođenju još jednog špica, ali nije lako naći odgovarajućeg igrača. Neki igrači se nude, ali ne zadovoljavaju naše kriterijume. Imam veliko poverenje u gospodina Mrkelu, i radimo danonoćno da dovedemo dobrog igrača koji će zaista biti pojačanje. Ne želimo da dovedemo nekog samo da bismo doveli.’’

Milojević smatra da će biti potrebno još vremena kako bi fudbaleri i invidualno dostigli formu:

’’Meleg, Jovančić, Jevtović, to su sve igrači kojima treba vremena, nisu se naigrali u svojim klubovima. To su dobri igrači koje smo selektovali i želeli, potencijal nije sporan, ali treba i njima vremena da vrate samopouzdanje. Dobijaće šansu od mene, ali i od njih zavisi mnogo. Što se ranije dobro fizički pripreme, brže će nam se i samopouzdanje vratiti. Ebisilio je kvalitetan igrač, doneće nam mnogo, ali i njemu će trebati vreme.’’

Šef stručnog štaba Vranjanaca, Dragan Antić, istakao je u izjavi za medije da je pred njegovim timom najveća utakmica od osnivanja, kao i da priželjkuje jednako veliko iznenađenje:

’’Najveća utakmica za Dinamo, od osnivanja! Nisam imao ni tri godine kad sam zavoleo crveno-bele boje, otac i moji najbliži naterali su me da gurnem u srce Crvenu zvezdu. Poslušao sam i nisam se pokajao, naprotiv. Sad, kad vratim film pola veka unazad, osetim u dubini duše da je lepo biti Zvezdaš, proveo sam mnogo lepih trenutaka na Marakani. Sve to zaboraviću kad bude počela utakmica za koju je živelo fudbalsko Vranje, pa i jug Srbije. I zidovi znaju ko je favorit, da nemamo šta da tražimo. Međutim, koliko je puta samo miš pobegao mački.’’

On je istakao da je gledao meč crveno-belih sa Letoncima, u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona

’’Sve sam video, žao mi je što je Crvena zvezda toliko dugo čekala na prvi pogodak. Navijao sam da završi posao do 20. minuta, ali... Put Beograda krenućemo u četvrtak kako bi se igrači odmorili i kad budu izašli na travu dali maksimum, sa iznenađenjem u podsvesti. Senzaciju priželjkujem, bogme i priviđam. Zvezda će, pretpostavljam, da izvede kombinovani sastav, bitnije je da sačuva i tim i snagu za meč protiv Suduve, daleko važniji nego ovaj s nama. Šalim se, tražiću od mojih igrača samo da budu ozbiljni, igraju mirne glave i nadigravaju se. Nećemo da se sklanjamo pred najvećim rivalom u ligi, pogotovo nemamo nameru da ’’parkiramo autobus’’ ispred našeg šesnaesterca.’’

Strateg gostiju je naglasio da je zadovoljan profesionalnim odnosom njegovih igrača prema obavezama:

’’Zadovoljan sam odnosom momaka prema obavezama, krajnje profesionalnim. Ponašanjem i disciplinom takođe, ukratko, sve je kod nas za najvišu ocenu. Drago mi je što su shvatili šta tražim od njih i to primenjuju na terenu. A nije nam lako, samo mi znamo kako nam je. Nisam zadovljan jedino time što smo pripreme započeli bukvalno bez dinara u klupskoj kasi. Neki ljudi se u gradu ponašaju kao da igramo u zonskoj, a ne u Super ligi. Niko nas nije pre mesec dana pitao da li imamo čime da operemo dresove.’’