BRUKA PARTIZANA NA SUPERLIGAŠKOJ PREMIJERI: Nemoćni crno-beli poraženi u Surdulici! Loša uvertira Đukićeve ekipe za Evropu (VIDEO)

MINIMALAC RADNIKA

Fudbaleri Radnika načinili su iznenađenje i prvi put u istoriji pobedili Partizan! U meču prvog kola Superlige u Surdulici - 1:0 (0:0).

Jedini gol na meču postigao je napadač Radnika Igor Zlatanović u 51. minutu.

Crno-beli ne samo da su od starta prvenstva u zaostatku za Crvenom zvezdom (pobedila Dinamo iz Vranja 3:0), već su napravili i lošu uvertiru za prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa litvanskim Trakaijem u četvrtak u Beogradu.

Partizan je u prvom poluvremenu imao više loptu u svom posedu, više šuteva u gol protivnika, ali to nije bilo dovoljno crno-belima da na odmor odu s prednošću.

Najbolju šansu za Partizan u prvom delu meča propustio je Zoran Tošić u 30. minutu, ali se na golu Radnika istakao Nikola Vasiljević.

Na drugoj strani, Radnik je uglavnom čekao svoje šanse iz kontranapada, a najbolju priliku propustio je Stojanović u 37. minutu kada je očajno šutirao sa oko 16 metara.

Radnik je na samom početku nastavka, u 51. minutu, poveo sa 1:0, a strelac je bio Zlatanović. Siniša Mladenović je centrirao, Zlatanović je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu iza ledja Vladimira Stojkovića.

Partizan je nakon vođstva Radnika bio je sve bliži golu Surduličana, ali bez konkretne završnice.

U 75. minutu veliku šansu za Radnik propustio je Zlatanović, da bi u istom minutu na drugoj strani Ognjen Ožegović bio u izglednoj prilici, ali se rezultat nije promenio.

U finišu meča ređali su se napadi pred golom Radnika, ali izabranici Miroslava Đukića nisu uspeli da izbegnu poraz.

U poslednjim trenucima meča posle skok duela sa Žarkovićem, fudbaler Partizana Ognjen Ožegović dobio je udarac u glavu. Ostao je bez svesti, a posle ukazane lekarske pomoći teturajući se napustio je teren.

Po završetku meča prevezen je u bolnicu.

Partizanu je ovo, kada se uračuna i prošla sezona, četvrti uzastopni poraz na gostovanjima u Superligi.

S druge strane, Radnik je prvi put iz osmog pokušaja uspeo da pobedi crno-bele.

"Ne mogu da budem zadovoljan... U prvom poluvremenu nismo uspeli da stvorimo nijednu šansu, a u drugom smo stvorili veliki broj šansi, ali nismo uspeli da ih realizujemo. Moramo da poboljšamo realizaciju ako želimo da pobeđujemo", rekao je Đukić posle meča za TV Arena sport.

U drugom kolu Superlige sledećeg vikenda Partizan će ponovo gostovati u Surdulici, ali vranjanskom Dinamu, dok će Radnik ići u Lučane.

1 / 6 Foto: Starsport©

KRAJ 1:0 ZA RADNIK!

93. minut - Suma se našao iskosa sa leve strane i šutirao u spoljnji deo mreže.

92. minut - Zdjelar je proigrao Rikarda u srcu šesnaesterca, ali umesto da uposli usamljenog Sumu, on je šutirao - bezopasno.

90. minut - Utakmica je produžena osam minuta!

85. minut - Žuti karton i za Valijentea.

84. minut - Izašao je Zlatanović, a ušao Ristović.

82. minut - Rikardo Gomeš tuče preko gola.

75. minut - VELIKA ŠANSA za PARTIZAN! Posle promašaja domaćina, Partizan je izveo kontru, Rikardo Gomeš je šutirao, Vasiljević odbranio, loptu je zatim glavom pokušao u gol da smesti Ožegović, ali nije to precizno učinio.

75. minut - VELIKA ŠANSA za RADNIK! Zlatanović se spetljao i promašio loptu kada se našao usamljen na petercu!

73. minut - Poslednja izmena kod gostiju, Ilić je zamenio Ivanovića.

72. minut - Žuti karton za Pavlovića.

71. minut - Druga izmena u Radniku - Đorđević umesto Čubrila.

70. minut - Posle kornera stvorila se gužva u kaznenom prostoru Radnika, na kraju je Ivanović šutirao, a Vasiljević odbranio.

64. minut - Pavlović je zamenio Pejčića, što je prva izmena kod domaćina.

64. minut - Žuti karton i za Čubrila.

1 / 5 Foto: Starsport©

62. minut - Na terenu je Suma, zamenio je Đerleka.

58. minut - Žuti karton za Zlatanovića.

57. minut - Prva izmena - Ožegović umesto povređenog Tošića.

54. minut - Sada se Tošić uhvatio za koleno, pa se njemu ukazuje pomoć.

53. minut - Zdjelar je pucao iz velike udaljenosti, ali je Vasiljević bio siguran.

51. minut - GOOOLLL - 1:0 za RADNIK! ZLATANOVIĆ! Na centaršut Mladenovića sa desne strane, Zlatanović je sa ivice peterca glavom poslao loptu u suprotni ugao Stojkovićevog gola.

50. minut - Stojkoviću je ukazana pomoć, pa je igra nastavljena.

49. minut - Raspava sudije Đokića sa klupom Partizana.

48. minut - Snažan i precizan šut Mladenovića, Stojković je intervenisao, ali se onda uhvatio za koleno sa bolnom grimasom na licu.

46. minut - Šut Đerleka i odbrana Vasiljevića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME - 0:0

43. minut - Đerlek je centrirao, a Rikardo Gomeš glavom poslao loptu preko gola.

37. minut - U jeku Partizanovih napada, domaćin je organizovao kontru, defanzivac crno-belih Marković je kratko odbio loptu i namestio je na šut Stojanoviću, koji nije bio precizan.

32. minut - Enake je centrirao, Ivanović sa šest metara šutirao glavom, ali je Vasiljević bio dobro postavljen.

31. minut - Partizan sve jače napada.

30. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tošić je napravio slalom, oslobodio se dvojice igrača Radnika, a onda tukao pod prečku, međutim, Vasiljević je odbranio.

27. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Rikardo Gomeš je "promešao" nekoliko defanzivaca Radnika i "kroz" njih proigrao Enakea na desnom krilu, Rumun je centrirao, lopta se odbila od Ivanovića, na nju je natrčao Tošić, ali je traljavo šutirao, pa je prilika propala.

25. minut - Opasan centaršut Čubrila iz "skraćenog kornera", ali crno-beli otklanjaju opasnost.

23. minut - I Tošić je oprobao udarac iz daljine - visoko preko gola.

15. minut - Prva intervencija golmana Partizana Stojkovića - šutirao je Mladenović.

11. minut - Prvi pokušaj crno-belih, tukao je Pantić, a golman Vasiljević uz dosta muka ukrotio loptu.

6. minut - Radnik ofanzivniji na početku - šut Pejčića iz daljine, ali neprecizno.

2. minut - Domaći su prvi ubacili loptu u protivnički šenaesterac, posle prekida, ali bez opasnosti po Stojkovića.

1. minut - Utakmica je počela.

17:59 - Minut ćutanja u čast Goranu Bunjevčeviću i Branimiru Babarogiću.

RADNIK: Vasiljević – Mladenović, Žarković, Milovanović, Čubrilo – Pejčić – Pantelić, Stevanović, Keremeh, Stojanović – Zlatanović.

PARTIZAN: Stojković – Enake, Marković, Valijente, Šehović – Tošić, Zdjelar, Pantić, Đerlek – Ivanović, Rikardo.

I dok je za Radnik ovo premijera u novoj sezoni, crno-beli su već odigrali dve utakmice, protiv Rudara iz Pljevalja u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Crnogorskog predstavnika oba puta su savladali rezultatom 3:0.

Vicešampion Srbije u četvrtak dočekuje litvanski Trakai u nastavku pohoda ka grupnoj fazi.

Radnik i Partizan odigrali su sedam utakmica i osim prve, u oktobru 2015. u Surdulici kada je bilo 2:2, sve ostale su dobili crno-beli. Prošle sezone izabranici Miroslava Đukića oba puta su pobedili 2:0.