Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Suduvu i u revanšu u Marijampolju 2:0 (2:0) i overili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Specijalni izveštač Kurira iz Litvanije - Aleksandar Radonić

Crveno-bele sada još dve prepreke dele od ulaska u grupnu fazu elitnog takmičenja, a prva naredna je Spartak iz Trnave, sa kojim će se sastati 7. ili 8. avgusta u Beogradu i 14. avgusta u Slovačkoj.

Zvezda će u ponedeljak posle žreba saznati i ko će joj biti rival u plej-ofu, ako eliminišu Spartak.

Izabranici trenera Vladana Milojevića do pete pobede u sezoni u šestoj utakmici, sve bez primljenog gola, došli su rutinski.

Šef crveno-bele struke je napravio samo jednu izmenu u sastavu u odnosu na prvi meč sa istim rivalom, pa je umesto Ebesilija ukazao šansu Srniću.

Zvezda je od starta preuzela konce igre u svoje ruke, brzo povela, preko El Fardu Bena već u osmom minudu, a kada je u 38. Nemanja Radonjić i treći put u dve utakmice savladao golmana Suduve Ivana Karduma stavljena je tačka na ovaj dvomeč.

Ben je postigao evrogol. Primio je loptu, napravio nekoliko koraka sa njom, a onda sa 25 metara precizno šutirao. Lopta je o stativu skliznula u mrežu.

Velike zasluge za Radonjićev gol pripadaju Nenadu Krstičiću, koji je presekao loptu, povukao napad, a onda odlično proigrao reprezentativca Srbije, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Mogao je Radonjić da postigne još jedan gol, ali je njegov šut iz neposredne blizine u poslednjim trenucima prvog poluvremena zaustavio golman Kardum.

Domaći fudbaleri su se trudili da makar ublaže poraz, ali nisu uspeli da ugroze gol Milana Borjana.

Zvezda je u drugom poluvremenu svesno umrtvila igru i meč privela kraju.

Crveno-bele pre duela sa Spartakom iz Trnave očekuje prvenstveni meč za vikend, kada gostuju Voždovcu.

Pobednik dvomeča između srpskog i slovačkog šampiona ne samo da će doći na korak od Lige šampiona, već obezbeđuje evropsku jesen, odnosno učešće makar u Ligi Evrope.

KRAJ - 2:0 za ZVEZDU!

76. minut - Poslednja izmena u Zvezdi - Ebesilio umesto Srnića.

75. minut - ŠANSA za SUDUVU! Verbickas je naleteo na loptu na desetak metara od gola, pokušao je u padu, ali neprecizno.

74. minut - Pokušaj Srnića.

70. minut - Zvezda je u potpunosti umrtvila ritam.

68. minut - Druga izmena i kod domaćina, i to prinudna. Gajdučik je ušao umesto povređenog Živanovića.

67. minut - Ušao je Gobeljić, ovo je njegova 40. utakmica za Zvezdu. Izašao je Rodić.

Starsport© ZVEZDA PROTUTNJALA LITVANIJOM: Ben i Radonjić ponovo izbušili Suduvu! Crveno-beli korak bliži Ligi šampiona (KURIR TV)

60. minut - Izmene na obe strane. Kasparavičijus menja Veževičijusa, dok na drugoj strani izlazi Milić, a ulazi Stojiljković.

53. minut - Verbickas tuče iz daljine - neprecizno.

46. minut - Nateveličijus glavom, Borjan siguran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - ZVEZDA VODI 2:0

45+1. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Na centaršut sa desne strana Radonjić je usamljen na "drugoj stativi" šutirao, ali je golman Suduve odbranio.

38. minut - GOOOOLLLL - 0:2 - RADONJIĆ! Njegov treći gol u ovom dvomeču. Krstičić je oduzeo loptu domaćem igraču, krenuo napred, a onda sjajno asistirao Radonjiću, koji je izvršio rutinsku egzekuciju.

32. minut - Prete domaćini. Veževičijusa niko nije izblokirao, pa je šutirao sa 18 metara, za malo pored Borjanovog gola.

23. minut - Radonjić je sa levog krila ušao u sredinu, onda je šutirao sa 20-ak metara, ali pore gola.

13. minut - ŠANSA za SUDUVU! Posle kornera, stvorila se gužva pred golom Borjana, Verbickas se nije snašao, pa je Stojković otklonio opasnost.

13. minut - Prvi korner na meču - za Suduvu.

11. minut - Šut Milića.

8. minut - GOOOLLL - 0:1 - BEN! Opalio je sa 25 metara i pogodio! Evrogol!

Kurir Sport/Aleksandar Radonić

4. minut - Prvi udarac na meču, uputio ga je Srnić. Međutim, lopta je bila lak plen golmana Karduma.

1. minut - Utakmica je počela.

Starsport©

19:27 - Navijanje Litvanaca

19:18 - Glavna tribina skoro puna

19:16 - Prodaje se i pivo

Na stadionu se prodaje pivo, a njegova cena u velikoj plastičnoj čaši je 2,5 evra. U ponudi je i svetlo i tamno.

19:05 - Zvezda u plavom
Zvezda ce igrati u rezervnoj opremi plave boje, a domaćin u beloj.

19:01 - Uprava Zvezde zauzela mesto

18:46 - Zagrevanje crveno-belih

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević napravio je jednu izmenu u odnosu na meč sa istim rivalom u Beogradu, pa je umesto Ebesilija u "najboljih 11" uvrstio Srnića.

SUDUVA: Kardum – Švrljuga, Leimonas, Jankauskas, Živanović, Slavickas – Finkler, Matulevičijus Verbickas – Veževičijus, Sisilija.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić – Srnić, Krstičić, Ben, Radonjić – Milić.

Sudija: Tijago Martins (Portugal)

Izabranici trenera Vladana Milojevića su u Litvaniju poneli ubedljivu prednost od 3:0 stečenu u Beogradu golovima Lorenca Ebesilija i Nemanje Radonjića (dva).

Pobednika ovog dvomeča u trećoj rundi očekuje Spartak iz Trnave, koja je u utorak uprkos porazu kod kuće 0:1, eliminisala Legiju, zbog pobede u Varšavi (2:0).

Crveno-beli će, ako u Litvaniji, overe prolaz dalje, dočekati Spartak 7. ili 8. avgusta, a revanš u Slovačkoj igrati 14. dana ovog meseca.

Fudbaleri Zvezde su jedini trening u Marijampolju odradili u utorak.