SIMIĆ I STOJILJKOVIĆ IZBUŠILI ZMAJEVE: Crvena zvezda pobedom protiv Voždovca najavila novi evropski spektakl (VIDEO)

ŠAMPION MAKSIMALAN U SUPERLIGI

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac "na krovu" 2:1 (2:0) u derbiju trećeg kola Superlige Srbije.

Šampion ima maksimalni učinak u tri prvenstvena meča, dok su "zmajevi" zabeležili drugi poraz (uz jednu pobedu).

Trener Zvezde Vladan Milojević ukazao je šansu mahom rezervistima, od starta su zairgala i dvojica debitanata (Simić i Sumaila), ali je i takav tim bio prejak za "zmajeve".

Ovom pobedom crveno-beli su napravili lepu uvertiru za utorak kada ih na stadionu "Rajko Mitić" očekuje novi evropski izazov - prvi meč treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Spartaka iz Trnave.

Sva tri gola danas "na krovu" došla su kao posledica grešaka odbrambenih igrača.

Strelci za Crvenu zvezdu bili su debitant Veljko Simić već u drugom minutu i Nikola Stojiljković u 25. Obojici je to bio prvenac u Zvezdinom dresu.

Simić je mrežu zatresao snažnim i preciznim udarcem pošto mu je loptu na šut namestio Branko Ostojić lošom intervencijom.

Ostojić je pogrešio i kod drugog Zvezdinog gola, kada je loptu želeo da vrati golmanu Kneževiću, ali je to učinio loše, pa takav poklon Stojiljković nije propustio da pretvori u 2:0.

Ostojiću se na drugoj strani revanširao Sumaila u 56. minutu gotovo identičnom greškom. Fudbaler iz Gane nespretno je vratio loptu golmanu Popoviću, što je Duronjić iskoristio da prepolovi zaostatak Voždovca - 1:2.

Bio je to prvi gol koji je Zvezda primila u sezoni, a ovo joj je bila sedma utakmica!

Voždovac je najbolju priliku za izjednačenje imao u 82. minutu kada je Luković imao otvoren šut, ali je loptu poslao preko gola.

Tako je "na krovu" ostalo 1:2, što je četvrta uzastopna pobeda Zvezde nad Voždovcem.

KRAJ - 1:2

90+2. minut - ŠANSA za VOŽDOVAC! Pavlović je loše šutirao.

86. minut - Poslednja izmena kod Zvezde - Milijaš umesto Srnića.

82. minut - ŠANSA za VOŽDOVAC! Zvezdin golman Popović je intervenisao na centaršut sa desne strane i sprečio Mašovića da mu zatrese mrežu, međutim, lopta se u nastavku akcije odbila do Lukovića, koji je imao otvoren šut, ali je tukao preko gola.

75. minut - Joveljić je zamenio Stojiljkovića u Zvezdi.

73. minut - ŠANSA za VOŽDOVAC! Posle kornera sa leve strane, Mihajlov je glavom šutirao pored gola.

59. minut - Jevtović umesto Milića - prva izmena u Zvezdi.

58. minut - Srnić je šutirao sa 18 metara - neprecizno.

56. minut - GOOOLLL - 1:2 - DURONJIĆ! Velika greška Sumaile. Želeo je da vrati loptu golmanu Popoviću i napravio kardinalnu grešku, što je Duronjić iskoristio da prepolovi prednost gostiju.

OVO JE PRVI GOL U SEZONI KOJI JE PRIMILA ZVEZDA.

53. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Gobeljić je centrirao, Stojiljković skočio i šutirao glavom, ali za malo pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

1 / 7 Foto: Starsport©

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:2

45. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Ponovo Simić! Hajdin je dobro centrirao sa leve strane, Simić je bio u naletu i sa sedam metara šutirao glavom, lopta je "liznula" prečku sa gornje strane i otišla u gol-aut.

43. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Stojiljković je nesebično, umesto da ide ka golu, ostavio loptu Simiću, koji je šutirao, a Knežević odbranio.

37. minut - Pokušaj Milića iz okreta.

37. minut - Ostojić, koji je pogrešio kod oba gola, napustio je igru, a zamenio ga je Milutinović.

25. minut - GOOOLLL - 2:0 ZA ZVEZDU! STOJILJKOVIĆ! Još jedna greška Ostojića, ali je ovaj put ona bila katastrofalna. Hteo je da vrati loptu golmanu Kneževiću, učinio je to očajno, što je Stojiljković iskoristio da, kao i Simić, postigne prvenac u dresu Zvezde.

Ostojić je loše intervenisao i kod gola Simića.

24. minut - Ritam je na početku meča bio ubitačan, a sada je malo pao.

15. minut - Hajdin je bio u prodoru, pa iako je bio iskosa sa leve strane, snažno je šutirao, a golman Knežević je uz dosta problema ukrotio loptu.

8. minut - Prvi šut ka golu Zvezde, uputio ga je mladi Stuparević sa više od 20 metara, ali je golman Popović bio siguran.

2. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA ZVEZDU! SIMIĆ! Posle centaršuta sa desne strane Ostojić nije dobro intervenisao, lopta je došla do Simića koji je opalio i smestio loptu u "malu mrežu".

Veljku Simiću je ovo debi za prvi tim crveno-belih i odmah se upisao u strelce.

On je kao mlad napustio Zvezdu, a pre nekoliko dana se vratio. Stigao je iz Zemuna.

2. minut - Kapiten Zvezde na današnjoj utakmici je Slavoljub Srnić.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio je da šansu ukaže mahom rezervistima, pa su od standardnih prvotimaca u sastavu samo Degenek i Jovičić, kao Milić i Stojiljković, koji su delili minutažu posle povrede pojačanja iz Brage.

Priliku da debituju dobili su Rašid Sumaila i Veljko Simić.

Voždovac: Knežević, Ćirković, Mihajlov, Petrović, Kovačević, Ostojić, Pavlović, Duronjić, Luković, Mašović, Stuparević.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Sumaila, Degenek, Hajdin, Jovičić, Jovančić, Srnić, Simić, Milić, Stoiljković.

Crveno-beli su na startu prvenstva zabeležili dve pobede na domaćem terenu, protiv Dinama iz Vranja (3:0) i niškog Radničkog (2:0).

Tim trenera Vladan Milojevića nalaze se između dva evropska izazova. Suduvu su crveno-beli otpisali, a u utorak u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona dočekuju Spartak iz Trnave.

Voždovac ima polovičan učinak u prva dva kola Superlige, savladao je Bačku (1:0), a poražen je od Proletera u Novom Sadu (1:2).

Zvezda je prošle sezone dobila sva tri duela sa "zmajevima" (2:0 u gostima, 2:1 i 5:1 kod kuće) i na taj način donekle im se revanširali za poraz u plej-ofu pretprošle sezone, zahvaljujući kome su crveno-beli izgubili borbu za titulu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)