RAD NAPRAVIO IZNENAĐENJE U NOVOM SADU: Radnički rutinski protiv suseda iz Vranja

superliga

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su večeras na svom terenu Dinamo iz Vranja sa 2:0, dok je Rad u Novom Sadu sa 2:1 trijumfovao protiv Vojvodine u utakmicama trećeg kola Super lige Srbije.

Nišlije su posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evropa na Čairu nadigrali Dinamo i opravdali ulogu favorita.

Vodeći gol za ekipu Nenada Lalatovića postigao je Aleksandar Satnisavljević u drugom minutu sudijske nadoknade vremena na asistenciju Nermina Haskića.

Pobedu Nišlija potvrdio je Sladjan Nikolić iz jedanaesterca u 78. minutu.

Radnički je posle tri utakmice treći sa šest bodova, dok je Dinamo poslednji, bez bodova.

Rad je na gostovanju protiv Vojvodine u Novom Sadu došao do prve pobede u sezoni, a "lale" ostavio pri dnu tabele.

Ekipa Zorana Milinkovića povela je pogotkom Djordja Denića u 41. minutu, da bi izjednačenje Vojvodini doneo Lazar Arsić u 47. iz jedanaesterca.

"Gradjevinari" su ipak u nastavku susreta uspeli da dodju do drugog gola, iako su bili u podredjenoj poziciji na terenu, a strelac pobednosnog pogotka bio je Nikola Šipčić u 72. minutu.

Rad je utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Denić u sudijskoj nadoknadi vremena dobio crveni karton.

Ekipa sa Banjice ima tri boda i zauzima 13. mesto, dok je Vojvodina 15. sa dva.