SLOVACI ŠOKIRALI DELIJE NA MARAKANI: Crvena zvezda prokockala prednost protiv Spartaka, odluka u Trnavi (KURIR TV)

GOSTI UPROPASTILI SPEKTAKL PRED 37.000 GLEDALACA

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sa Spartakom iz Trnave u Beogradu nerešeno 1:1 (1:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je povela golom El Fadru Bena iz penala u 23. minutu, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Erik Grendel.

Odluka o plasmanu u plej-ofu za Ligu šampiona "pašće" u revanšu sledećeg utorka u Trnavi.

Pobednik ovog dvomeča sastaće se u plej-ofu za Ligu šampiona sa boljim iz duela Salcburg – Škendija (21. i 29. avgust), dok će se poraženi „preselili“ u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope, gde će odmeriti snage sa Olimpijom iz Ljubljane ili Helsinkijem (23. i 30. avgust).

Nošeni energijom sa tribina od 37.000 navijača crveno-beli su snažno ušli u meč. Istina, nisu u tom periodu stvarali šanse, ali su vršili konstantan pritisak na goste, koji su, utisak je, podlegli atmosferi i stegnuto počeli utakmicu.

Taman kada se činilo da ekipa iz Trnave uspeva da uspostavi ravnotežu, Zvezda je povela.

Krstičić je snažno ušao u kazneni prostor, Godal ga je oborio, a za sudiju Karlosa del Sera dileme nije bilo, pokazao je na "belu tačku". Ben je bio siguran izvođač penala, čime je "Delije" bacio u trans.

Međutim, radost domaćina trajao je samo dva minuta.

Spartak je iskoristio pogrešnu postavku Zvezdinih fudbalera u defanzivi, Jirka je dao povratnu loptu, a Grendel izjednačio.

Bilo je to prvi put da se zatresla Borjanova mreža u Evropi ove sezone.

To izjednačenje ne samo kao da je dalo krila gostima, a umrtvilo domaćina.

Imala je Crvena zvezda i u narednih sat vremena inicijativu, i dalje su "Delije" grmele, ali rezultata nije bilo.

Spartak se organizovano branio, pokušavao iz kontranapada da još koji put ugrozi Borjana, ali bezuspešno. Ali, gostima to i nije bilo važno. Remi sa datim golom je za njih podvig.

Izabranici Vladana Milojevića su stvorili tek nekoliko prilika, jednu preko Bena i dve preko Radonjića. Mnogo češće su pokušavali udarcima sa distance, u čemu je prednjačio Ebesilio. Ipak, golman Kudi je bio nesavladiv.

Na kraju - 1:1. Rezultat koji mnogo više odgovara Slovacima.

Ipak, po svemu viđenom, bez obzira na gol primljen kod kuće, šanse Crvene zvezde da se domogne plej-ofa za Ligu šampiona su znatno veće nego Spartakove.

KRAJ - 1:1!

90. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Simić je probio po levoj strani i centrirao, šut Srnića je izblokiran, lopta se odbila do Radonjića, ali ju je on poslao preko gola.

80. minut - Poslednja izmena Milojevića, Simić umesto Ebesilija.

78. minut - Još jedan pokušaj Ebesilija iz daljine, ali opet pored gola.

76. minut - Igrači Zvezde idu iz greške u grešku.

75. minut - Ego umesto Bakoša, prva je izmena u Spartaku.

72. minut - Druga izmena kod crveno-belih, Srnić je zamenio Milića, koji je na terenu proveo samo 20 minuta, pošto je u 52. ušao umesto Stojiljkovića.

72. minut - Pretnja po gol Zvezde, Borjan siguran.

68. minut - Zvanično - na tribinama je 37.112 gledalaca!

65. minut - Navijači Spartaka zadovoljni...

62. minut - Dva vezana kornera za Zvezdu, ali ništa.

55. minut - Crveno-beli deluju odlučno u nameri da daju gol što pre.

1 / 11 Foto: Starsport©

54. minut - Odličan šut Ebesilija sa distance, ali Kudi je sjajno reagovao.

53. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Radonjić je primio dugu loptu u šesnaestercu gostiju, ali mu je Tot zasmetao dovoljno da Zvezdin fudbaler ne uspe da šutira, pa je Kudi intervenisao.

52. minut - Milojević je izvršio prvu izmenu, umesto Stojiljkovića uveo je Milića.

52. minut - Jovičić se odlučio na udarac sa skotro 30 metara - pored gola.

49. minut - Koškanje Radonjića i Bakoša.

47. minut - Lukav pokušaj Radonjića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1

44. minut - Sada je na drugoj strani Rada tukao iz daljine, preko gola.

40. minut - Šut Ebesilija iz slobodnog udarca iz velike daljine, ali je golman Kudi odbranio.

27. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Golman Kudi je izleteo u prazno, a Ben je pucao preko gola.

25. minut - GOOOLLLL - 1:1 - SPARTAK JE IZJEDNAČIO! GRENDEL! Jedan po jedan ispadali su igrači Zvezde, dok na kraju Jirka nije dao povratnu, a Grendel zatresao mrežu.

Ovo je prvi gol koji su crveno-beli primili u Evropi ove sezone.

DELIJE SU U TRANSU!

23. minut - GOOOLLLL - 1:0 za ZVEZDU! BEN IZ PENALA!

22. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Krstičić je uleteo u kazneni prostor, u njega je "ušao" Godal i oborio ga, pa je Karlos del Sero pokazao na belu tačku.

20. minut - Delije ne prestaju da pružaju podršku crveno-belima.

19. minut - Gosti su se oslobodili početnog pritiska.

13. minut - "Daj gol, daj gol, daj gol", grmi sa Severa.

9. minut - Sevnula je kontra Zvezde, Ben je hteo da "izbaci" Radonjića, ali je dao prejak for.

8. minut - Posle prekida sa leve strane Rodić je na "drugoj stativi" dva puta pokušao, prvo glavom, pa nogom, na kraju dao povratnu za Degeneka, ali reprezentativac Australije nije stigao na vreme.

2. minut - Crveno-beli su izveli dva kornera, jedan za drugim, ali od svega nije bilo ništa.

1. minut - Prva akcija Zvezde - sjajno! Međutim, Stojiljković umesto da se okrene i šutira, želeo je da proigra saigrača, pa je dobio samo korner.

1. minut - Španski sudija Karlos del Sero je dao znak da utakmica počne.

KOREOGRAFIJA DELIJA!

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio se za očekivani sastav u kome je najistureniji Nikola Stojiljković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić – Ben, Krstičić, Ebesilio, Radonjić – Stojiljković.

SPARTAK TRNAVA: Čudi – Kadlec, Tot, Godal, Čonka – Jirka, Sloboda, Grendel, Grešak, Rada – Bakoš.

Revanš će se igrati u utorak 14. avgusta u Slovačkoj.

Ako crveno-beli opravdaju ulogu favorita protiv Spartaka i domognu se poslednjeg stepenika pred elitu, automatski će obezbediti makar učešće u Ligi Evrope, u kojoj bi se takmičili u slučaju neuspeha u plej-ofu za Ligu šampiona.

19:22 - Milojević: Ovo su utakmice Lige šampiona

"Čeka nas ništa lakša ili teža utakmica od prethodne. Ovo su utakmice Lige šampiona. Igraćemo sa šampionom Slovačke koji iziskuje veliko poštovanje", rekao je trener Crvene zvezde Vladan Milojević.

"Moramo da budemo jako oprezni, kao što smo u svakoj utakmici, bez obzira na to protiv koga igramo", dodao je Milojević.

19:11 - Golman Spartaka poreklom iz Srbije

19:01 - Dolazak fudbalera Spartaka na "Marakanu" u pratnji policije

Zvezda ima sjajan start sezone. U Evropi je eliminisala Spartaks (0:0, 2:0) i Suduvu (3:0, 2:0), dok u Superligi ima maksimalan učinak, pred njom su redom padali Dinamo iz Vranja (3:0), Radnički iz Niša (2:0), a u prethodnom kolu joj se prvi put zatresla mreža, jer je Voždovac „na krovu“ savladala 2:1.

Spartak iz Trnave je do okršaja sa Zvezdom stigao pošto je bio bolji od Zrinjskog (1:0, 1:1) i, na veliko iznenađenje, od Legije, koju je pobedio u Varšavi 2:0, a onda kao domaćin doživeo minimalni poraz. Međutim, slovačkom prvaku ne ide u prvenstvu, u kome je zabeležio samo jednu pobedu u uvodna tri kola, uz dva poraza.

Spartak je u Beograd došao bez jednog od najboljih igrača, Jana Vlaška, zbog sukoba sa trenerom Radoslavom Latalom, koji ga je precrtao sa spiska putnika.