MOĆNA KLOPOVA MAŠINERIJA: Salah pokrenuo Liverpul! Crveni pregazili Vest Hem za 500. pobedu u Premijer ligi (VIDEO)

ČETVORKA NA ENFILDU

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Vest Hem na "Enfildu" u utakmici prvog kola Premijer lige - 4:0 (2:0).

Tim Jirgena Klopa pokazao je moć i podgrejao nade navijača da Liverpul može do prve titule od 1990, odnosno prve od ustanovljenja Premijer lige.

"Crveni" su dominirali protiv "čekićara" i više nego što rezultat govori.

Mohamed Salah, najbolji igrač i strelac Premijer lige prošle sezone, nastavio je gde je stao. Načeo je goste iz Londona u 19. minutu, Sadio Mane je sa dva gola, u finišu prvog i uvodu drugog poluvremena, povećao na 3:0, a konačan rezultat postavio je Danijel Staridž u 88. minutu, samo 24 sekunde otkako je ušao u igru.

Ovo je jubilarna 500. Liverpulova pobeda u Premijer ligi!

Za Liverpul su danas debitovale novajlije: Alison Beker, Keita i Šaćiri.

Vest Hem, koji je promenio i trenera (sada je Manuel Pelegrini), imao je dosta novih igrača u sastavu, što, međutim, ne umanjuje utisak o moći Liverpula.

U isto vreme Sautempton i Barnli igrali su bez golova.

Kasnije danas u Londonu se igra derbi prvog kola, Arsenal dočekuje aktuelnog šampiona Mančester siti.