RUSKO ČUDO NAD ČUDIMA: Banetov Zenit sa igračem manje posle produžetaka pobedio 8:1 i prošao dalje! (VIDEO)

PREGAZILI DINAMO IZ MINSKA

Fudbaleri Zenita napravili su čudo i eliminisali Dinamo iz Minska iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

Belorusi su na današnji revanš u Sant Petersburg poneli ogromnih 4:0, ali je ruski tim uspeo da anulira taj zaostatak, domogne se produžetaka i onda pregazi rivala.

Na kraju: Zenit - Dinamo Minsk 8:1 (4:0, 1:0), pa se tim Sergeja Semaka plasirao u plej-of za Ligu Evrope.

Zenit je u prvom poluvremenu stekao samo minimalno vođstvo golom Paredesa u 22. minutu, ali je u drugom uspeo da postigne još tri, koliko mu je bilo potrebno da okršaj uvede u produžetak. Noboa u 66, pa Dzjuba u 75. i 78. minutu doneli su veliku radost domaćin navijačima.

Gosti su u 99. minutu preko Jahaje postigli gol i došli nadomak konačnog uspeha, ali su Druizi u 109, Dzjuba svojim trećim golom u 115. iz penala i na kraju Mak pogocima u 122. iz penala i 123. minutu postavili konačnih 8:1.

Uspeh Zenita dobija na težini kada se zna da je od 72. minuta, kada je bilo tek 2:0, igrao bez isključenog Paredesa!

I gosti su meč završili sa desetoricom, ali je Švecov pocrveneo tek u 121. minutu.

Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Zenit.