icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs

Adria media

PRIJOVIĆ IPAK BEZ LIGE ŠAMPIONA: PSV i Benfika prošli plej-of za najelitnije takmičenje u Evropi

istorija

Fudbaleri Benfike i PSV Ajndhovena plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su večeras u plej-ofu pobedili Paok, odnosno BATE Borisov.

Benfika je pobedila ukupnim rezultatom 5:2, pošto je u revanš meču na gostujućem terenu trijumfovala sa 4:1.

Fudbaleri Paoka stigli su do vodjstva u 13. minutu, a strelac je bio srpski reprezentativac Aleksandar Prijović, koji je na centaršut Maurisija smestio loptu u mrežu. Samo sedam minuta kasnije Benfika je stigla do izjednačenja, kada je posle kornera Mario Žardel bio najviši u skoku i smestio loptu u donji desni ugao.

U 39. minutu Benfika je stigla i do izjednačenja. Eduardo Salvio je bio izvodjač jedanaesterca, šutirao je u donji levi ugao i doneo svom timu 2:1.

Pici je u 39. minutu šutirao sa 14 metara i povećao prednost Benfike, da bi konačan rezultat postavio Salvio u 50, kojem je to bio drugi gol na meču. Salvio je izveo drugi jedanaesterac, šutirao je po sredini gola i rešio pitanje pobednika.

U drugoj utakmici PSV je pobedio BATE Borisov sa 3:0 i ukupim rezultatom 6:2 ostvario plasman u grupnu fazu.

Posle 14 minuta igre PSV je došao do prednosti preko Stivena Bergvina, koji je pogodio posle centaršuta Luka de Jonga.

Posle asistencije De Jong se upisao i u listu strelaca u 36. minutu, kada je na Hendriksov centaršut pogodio glavom za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Irving Lozano u 63. minutu, koji je posle solo prodora šutirao i pogodio za 3:0 i plasman u Ligu šampiona.

Plasman u najelitnije evropsko takmičenje izborila je i Crvena zvezda koja je eliminisala Salcburg. Crveno-beli su večeras u gostima igrali nerešeno 2:2, a prethodne nedelje meč u Beogradu završen je bez golova.