ZVEZDO, PSŽ SE MUČIO: Di Marija dao evrogol, Mbape pocrveneo (VIDEO)

vatre beše na utakmici

Fudbaleri PSŽ-a, protivnici Crvene zvezde u Ligi šampiona slavili su na gostovanju Nimu 4:2 posle prave goleade koja je mogla da se završi kobno po njih.

Od visokog vođstva od 2:0 golovima Nejmara u 36. i Di Marije iz kornera u 40. minutu, aktuleni šampion Francuske je sebi dozvolio luksuz da primi dva gola za osam minuta i uvede naizgled dobijen meč u rizičnu fazu.

Nim je golovima Bobikona u 63. i Savanijea u 71. minutu doveo meč na ivicu drame i nadomak senzacije, ali je najpre Kilijan Mbape u 77. i Edison Kavani u drugom minutu nadoknade vremena sprečio veliko iznenađenje u uvodnom meču ovoga kola.

Meč su obeležila i dva crvena kartona, po jedan na obe strane. Mbape je zaradio isključenje u 94. minutu, da bi već u narednom napadu strelac drugog gola za domaće morao van terena.

Parižanima je četvrta pobeda iz isto toliko utakmica, dok je Nim ostao na polovičnom učinku od dva trijumfa i dva poraza.