MALO JE FALILO DA PUKNE: Šaćiri postigao svoj prvi gol posle Srbije, a evo kako ga je Albanac proslavio (FOTO)

vredelo je

Fudbaleri Švajcarske pobedili su danas na svom terenu selekciju Islanda sa ubedljivih 6:0 u prvom kolu Grupe dva A divizije Lige nacija.

Švajcarska je posle prvog poluvremena vodila sa 2:0 golovima Stivena Cubera u 13. i Denisa Zakarija u 23. minutu, da bi u nastavku meča postigla još četiri pogotka za ubedljiv trijumf.

U strelce su upisali Džerdan Šaćiri u 53, Haris Seferović u 67, Albijan Ajeti u 71. i Admir Mehmedi u 82. minutu.

Posle izvinjenja čitavoj naciji, ali i Srbiji, Đerdan je odlučio na drugačiji način da proslavlja golove.

Jedva se Albanac sa Kosova i Metohije suzdržao da ne pkaže ''dvoglavog orla'', ali izgleda da je svestan šta bi mu usledilo posle toga.

U istoj grupi nalazi se i Belgija koja 11. septembra gostuje Islandu.

Novoformirano takmičenje pobedom je počela i Finska pošto je na svom terenu bilja bolja od Madjarske sa 1:0. Za prve bodove Finaca u Grupi dva Lige C bio je dovoljan pogodak koji je postigao Temu Puki već u sedmom minutu meča.

Finska u utorak dočekuje Estoniju, koja večeras na svom terenu igra protiv Grčke.

Ubedljivu pobedu u Grupi dva D divizije ostvarila je Belorusija, koja je na svom terenu slavila protiv San Marina sa 5:0. Strelci za Belorusiju su bili Igor Stasevič u četvrtom, Stanislav Dragun u 26. i 87. minutu, Anton Saroka u 67. i Juri Kovalev u 91. minutu.

Kasnije večeras se u istoj grupi igraju Luksemburg i Moldavija.