icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Espreso.rs

Adria media

ORLOVI RAZOČARALI 15.000 NAVIJAČA U HUMSKOJ: Rumuni poništili Mitrovićeve majstorije! Srbiji samo bod (KURIR TV)

LIGA NACIJA

Reprezentacija Srbije igrala je sa Rumunijom na stadionu Partizana nerešeno 2:2 (1:0) u utakmici drugog kola Lige nacija.

Dva puta je Aleksandar Mitrović donosio vođstvo "orlovima", ali su gosti oba puta uspeli da izjednače i na kraju osvoje bod.

U drugom meču Grupe 4 Lige C Crna Gora je savladala Litvaniju 2:0.

Sada na tabeli vode Crna Gora i Srbija sa po četiri boda, Rumunija ima dva, dok je Litvanija bez bodova.

Naredni mečevi igraće se 11. i 14. oktobra, kada Srbija gostuje Crnoj Gori i Rumuniji.

Na stadionu Partizana okupio se neočekivano veliki broj gledalaca - 15.500, ali su srpski navijači kući otišli razočarani, jer izabranici Mladena Krstajića nisu opravdali ulogu favorita.

"Orlovi" su u prvom poluvremenu delovali poletno, nabijeni pozitivnom energijom i željom da što pre povedu.

Aleksandar Mitrović je, pre nego što se upisao u strelce, pogodio prečku, a mrežu je zatresao u 26. minutu. Tada je Kolarov šutirao, golman Tatarušanu je kratko odbio loptu, a Mitrović je sedeći na zemlji, između dvojice protivničkih igrača, petom uspeo da je ugura u gol - 1:0.

Domaćin je dominirao u prvom poluvremenu, ali su gosti u poslednjim trenucima tog dela uspeli da pogode prečku, a tek što su se akteri vratili na teren posle odmora, i da izjednače. Kolarov je skrivio penal, a Stančiu bio precizan sa bele tačke u 48. minutu - 1:1.

Trebalo je "orlovima" malo vremena da se oporave od tog šoka. U stvari, Mitrović je odlučio da preuzme stvari u svoje ruke, pa je u 63. minutu na maestralan način ponovo zatresao mrežu - 2:1.

Međutim, samo pet minuta kasnije ponovo je bilo nerešeno. Posle kornera Tukudean je pobegao Veljkoviću za 2:2.

U nastavku su srpski fudbaleri stvorili nekoliko prilika, od kojih je najbolja Prijovićeva u 85. minutu, kada ga je uposlio Mitrović, ali je napadač PAOK-a šutirao preko gola.

Preko gola je tada otišla i nada srpskih fudbalera i navijača da će večeras radovati pobedi.

Za mesec dana "orlovi" će biti na novim ispitima...

KRAJ - 2:2

90+5. minut - Snažan šut Matića iz daljine, ali siguran je rumunski golman.

85. minut - Velika šansa za Prijovića! Mitrović ga je sjajno uposlio, ostavio samog pred rumunskim golmanom, ali je Prijović šutirao preko gola.

Zvanično na tribinama je 15.496 gledalaca.

83. minut - Prijović je odlično prošao po levom krilu i centrirao, a Mitrović ometan od čuvara glavom poslao loptu pored gola.

82. minut - Strelac drugog gola za Rumuniju Tukudean je izašao, a ušao je Kešeru.

77. minut - Krstajić pojačava napad - Prijović umesto Ljajića.

76. minut - Kostić je protutnjao po levoj strani, stigao skoro do gola, ali je njegov centaršut izblokiran.

71. minut - Izašao je Lukić, ušao roviti Matić.

68. minut - GOOOLL - SRBIJA - RUMUNIJA 2:2 - TUKUDEAN! Posle kornera Tukudean je pobegao Veljkoviću i doneo novo izjednačenje.

68. minut - Stančiu je šutirao, lopta je zakačila Spajića, promenila smer, prevarila Dmitrovića, ali je otišla za malo pored gola.

64. minut - Menja i Krstajić - Kostić umesto Milinković-Savića.

63. minut - GOOOLL - SRBIJA - RUMUNIJA 2:1 - MITROVIĆ! Majstorija srpskog napadača! Primio je loptu leđima okrenut golu i opalio iz okreta! Drugi pogodak večeras, a ukupno 19. za reprezentaciju nezaustavljivog fudbalera Fulama.

60. minut - Prva izmena na utakmici, izvršili su je gosti, Mitrica je zamenio Draguša.

60. minut - Kombinovali su srpski fudbaleri oko kaznenog prostora Rumunije, na kraju je Mitrović šutirao - pored gola.

58. minut - "Orlovi" nemaju energiju kao u prvom poluvremenu. Napadi im nisu ni brzi ni maštoviti, nema prilika...

48. minut - GOOOLL - SRBIJA - RUMUNIJA 1:1 - STANČIU IZ PENALA!

47. minut - PENAL ZA RUMUNIJU! Kolarov je oborio Čipčiua.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

Rumunski navijači se potukli između sebe!

1 / 10 Foto: Starsport©

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

45. minut - PREČKA! Zatresao se i okvir gola "orlova"! Čipčiu je šutirao, lopta je zakačila Kolarova i pogodila prečku.

40. minut - Šansa za Veljkovića! Međutim, glavom je iz blizine poslao loptu pored gola.

40. minut - Kolarov je sjajno pronašao usamljenog Tadića, koji nije dobro primio loptu pre golom Rumunije, pa su "orlovi" dobili samo korner.

26. minut - Ovo je Mitroviću 18. gol za reprezentaciju.

26. minut - GOOOLL - SRBIJA - RUMUNIJA 1:0 - MITROVIĆ! Kolarov je šutirao, golman Tatarušanu je kratko odbio loptu, a Mitrović je sa zemlje, između dvojice protivničkih defanzivaca, uspeo da je ugura u gol.

25. minut - Još jedan dobar napad Srbije, ali centaršut Kolarova je Milinković-Savić glavom poslao pored gola.

SRBI I RUMUNI KAO BRAĆA: Kosovo je srce Srbije!

22. minut - Prvi korner za goste, ali bez opasnosti po gol Dmitrovića.

18. minut - Dupli pas Mitrovića i Ljajića, napadač Fulama je ostao sam na levoj strani kaznenog prostora Rumuna i, umesto da nekog uposli, blago je šutirao ka golu.

15. minut - Opasan napad "orlova". Tadić je centrirao sa desnog krila, Mitrović za malo zakasnio da loptu ubaci u gol, pa je Srbija dobila samo korner.

8. minut - PREČKA! Ljajić je izveo korner, Mitrović je sa sedam metara iz teške pozicije šutirao glavom, lopta se odbila o zemlje u prečku. Nastavlja se serija pogodaka u okvir gola započeta u petak u Litvaniji.

7. minut - I Tukudean preti, ali je njegov udarac otišao pored gola.

6. minut - Gosti su prvi zapretili, Čipčiu je posle kontre šutirao sa ivice šesnaesterca, ali to nije dobro učinio.

BAKLJADA RUMUNA!

2. minut - Prvi korner za Srbiju.

1. minut - Na tribinama je oko 15.000 gledalaca. Može se reći, neočekivano veliki broj...

1. minut - Utakmica je počela.

1 / 9 Foto: Starsport©

Selektor Srbije Mladen Krstajić je napravio pet izmena u odnosu na tim koji je u petak pobedio Litvaniju.

Umesto lakše povređenih Nikole Milenkovića i Nemanje Matića, meč protiv Rumuna će početi Uroš Spajić i Saša Lukić, Aleksandar Kolarov igra od prvog minuta umesto Milana Rodića, dok su Adem Ljajić i Sergej Milinković-Savić dobili prednost u odnosu na Andriju Živkovića i Filipa Kostića.

SRBIJA (4-2-3-1): Dmitrović - Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov - Maksimović, Lukić - Ljajić, Sergej Milinković-Savić, Tadić - Mitrović.

RUMUNIJA (4-3-3): Tatarušanu - Manea, Balaša, Sapunaru, Banču - Marin, Anton, Ćipćiu - Stančiju, Cukudean, Draguš.

20:42 - Intoniraju se himne

20:38 - Još malo atmosfere...

20:31 - Na tribinama je oko 10.000 gledalaca

20:29 - Ovacije za "orlove"

Reprezentativci Srbije su završili zagrevanje i zapustili se u svlačionicu. Dobili su ovacije.

20:25 - Atmosfera 20 minuta pre početka

20:22 - I Rumuni imaju podršku

20:20 - Zagrevanje "orlova"

20:02 - Ima ljudi pred blagajnama

19:59 - UEFA nema pojma gde se igra!

"Orlovi" su u prvom kolu kao gosti pobedili Litvaniju 1:0 u Grupi 4 Lige C, dok je Rumunija kao domaćin igrala sa Crnom Gorom bez golova.

"Orlovi" večeras igraju prvi meč u Ligi nacija pred svojim navijačima.

"Očekuje nas mnogo teži i zahtevniji meč nego u Litvaniji. Sigurno da će biti teško, jedan od razloga je što smo igrali u petak uveče, tako da su igrači imali samo dva dana za oporavak. Ipak, to nije alibi i siguran sam da će dati svoj maksimum", rekao je selektor Srbije Mladen Krstajić.

Srpskim navijačima je u lepom sećanju ostala poslednja utakmica reprezentacije sa Rumunijom. Bilo je to 10. oktobra 2009. na "Marakanu", gde su "orlovi" deklasirali komšije 5:0 i proslavili odlazak na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Prethodno, Srbija u istom ciklusu pobedila Rumuniju i kao gost - 3:2.

U drugom meču Grupe C u Podgorici se u isto vreme sastaju Crna Gora i Litvanija.