LIVERPUL JE NEZAUSTAVLJIV! Klopova mašinerija srušila Totenhem usred Londona!

čista petica redsa

Fudbaleri Liverpula savladali su u derbiju petog kola Premijer lige ekipu Totenhema rezultatom 2:1.

Izabranici menadžera Jirgena Klopa zabeležili su tako i peti trijumf u sezoni.

Prednost gostima doneo je Žoržinjo Vajnaldum u 39 minutu. Fudbaler Liverpula je sjajno odreagovao posle odbitka i glavom prosledio loptu u mrežu rivala. Na 2:0 povisio je Roberto Firmino u 59. mane je sjajno primio loptu i šutirao ka golu, lopta se odbila i došla pravo na nogu Brazilcu koji nije imao težak posao.

Totenhem u samom finišu meča golom Lamele uspeo da smanji na 2:1. Igrao se 93. minut kad su Pevci postigli gol. Do kraja meča viđena je žestoka ofanziva domaćina, međutim, Liverpul je uspeo da sačuva prednost i odnese bodove iz Londona.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Sautempton, dok Totenhem nakon dva poraza ide na gostovanje ekipi Brajtona.