PREOKRET ZA PRVU POBEDU: Valjadolid savladao Levante, Alaves propustio šansu da se pridruži Barsi i Realu

LA LIGA

Fudbaleri Valjadolida upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Primere pošto su večeras na svom terenu pobedili Levante sa 2:1 u šestom kolu.

Levante je poveo golom Serhia Postiga u 48. minutu, ali je već u 50. minutu izjednačio Enes Unal.

Gostujuća ekipa je u 54. minutu ostala sa igračem manje na terenu pošto je Nikola Vukčević zaradio drugi žuti karton, a Valjadolid je to iskoristio samo dva minuta kasnije kada je mrežu Levantea pogodio Načo.

Valjadolid je sada na 13. mestu na tabeli sa šest bodova, dok je Levante na 17. poziciji sa četiri.

Fudbaleri Alavesa i Hetafea odigrali su nerešeno 1:1.

Hetafe je poveo u 81. minutu pogotkom Horhea Moline, a izjednačenje i bod Alavesu doneo je Džonatan Kaljeri u 93. minutu.

Ekipa Alavesa je četvrta na tabeli sa 11 osvojenih bodova, dok je Hetafe deseti sa tri boda manje.

Alaves je propustio priliku da se pobedom pridruži vodećima na tabeli, Barseloni i Real Madridu.