DA SE ZNA KO JE GAZDA U ITALIJI: Juventus pobedio Napoli! Mandžukić kreirao preokret (VIDEO)

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobedili su Napoli u Torinu u derbiju sedmog kola Serije A - 3:1 (1:1).

Šampion Italije je načinio preokret i protiv najvećeg rivala pokazao da mu nema ravnog u domaćim okvirima.

"Stara dama" je zabeležila sedmu pobedu u isto toliko prvenstvenih utakmica i pobegla Napolitancima šest bodova na vrhu tabele (21-15).

Gosti su na stadionu "Alijanc" poveli u desetom minutu preko Drisa Mertensa, što je naljutilo crno-bele.

Preokrtet je napravio Hrvat Mario Mandžukić sa dva gola, u 26. i 49. minutu.

Napolitanci su od 58. minuta igrali sa igračem manje, jer je Rui dovbio drugi žuti karton.

To je Juventus iskoristio da potvrdi trijumf pogotkom Leonarda Bonućija u 76. minutu.

Kristijano Ronaldo nije se upisao u strelce, ali mu pripadaju velike zasluge za drugi i treći gol JUventusa.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)