DESETOMINUTNI BLICKRIG ROSONERA: Milan posle preokreta pobedio Olimpijakos, zagrebački Dinamo moćan u Briselu (VIDEO)

LIGA EVROPE

Fudbaleri Milana pobedili su danas na svom terenu Olimpijakos sa 3:1 u drugom kolu Grupe F Lige Evropa, dok je Dinamo Zagreb u Briselu sa 2:0 trijumfovao protiv Anderlehta u Grupi D.

Milan je na stadionu San Sir gubio od 14. minuta nakon što je strelac za Olimpijakos bio Gerero, ali je italijanska ekipa u drugom delu meča uspela da preokrene.

Izjednačujući pogodak za Milan postigao je Patrik Kurtone u 70. minutu, da bi šest minuta kasnije preokret doneo Gonsalo Iguain, a konačan rezultat postavio je svojim drugim pogotkom Kurtone u 79.

Milan je tako zadržao maksimalan učinak u Grupi i sada ima šest bodova, dok je Olimpijakos treći s jednim bodom.

U drugom meču Grupe F Betis je sa 3:0 na svom terenu pobedio Dudelanž.

Dinamo Zagreb je na gostovanju protiv Anderlehta pobedio golovima Izeta Hajrovića u 19. minutu iz jedanaesterca i Amera Gojka u 68, te tako zadržao prvo mesto na tabeli sa maksimalnih šest bodova.

Fenerbahče je posle debakla u prvom kolu Grupe D kada je poražen od Dinama sa 4:0, na svom terenu sa 2:0 pobedio Spartak iz Trnave.

U Grupi A Bajer Leverkuzen je sa 4:2 pobedio AEK iz Larnake, dok je Cirih sa 1:0 slavio protiv Ludogoreca, a u Grupi B, Lajpcig je na gostovanju sa 3:1 slavio protiv Rozenborga, dok je istim rezultatom Salcburg na svom terenu slavio protiv Seltika.

Zenit je na svom terenu u Grupi C uspeo da sačuva mrežu i pored velikog pritiska Slavije iz Praga, pa je na kraju slavio sa 1:0, a Kopenhagen je u samom finišu uspeo da dodje do trijumfa i slavi sa 2:1.

U Grupi E Arsenal je u gostima sa 3:0 pobedio Karabag, dok je Sporting posle preokreta u finišu slavio protiv Vorskle.