SPEKTAKL U DORTMUNDU: Borusija posle lude završnice pobedila Augsburg! Het-trik Alkasera (VIDEO)

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas na svom terenu ekipu Augsburga sa 4:3, u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige.

Augsburg je poveo golom Alfreda Finbogasona u 22. minutu i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, da bi u nastavku "palo" još šest.

Tri gola za Borusiju postigao je Alkaser Pako, u 62, 80. i 96. minutu, a u strelce se upisao i Mario Gece u 84. Pogotke za gostujuću ekipu postigli su Filip Maks u 71. i Mihael Gregorič u 87. minutu.

Borusija je upisala petu pobedu od početka šampionata i prva je na tabeli sa 17 bodova, odnosno ima tri boda više od Verdera i Herte, a četiri od Bajerna iz Minhena koji svoj meč sedmog kola igra kasnije danas.

Na drugoj strani, Augsburg je na devetom mestu sa osam osvojenih bodova.

Fudbaleri Šalkea su, posle poraza na početku šampionata, vezali i drugu pobedu, pošto su danas u gostima bili bolji od Diseldorfa sa 2:0. Golove za Šalke postigli su Veston Mekeni i Gvido Burgštaler.

Šalke je sada na 14. mestu na tabeli sa šest bodova, dok je Diseldorf na pretposlednjem sa pet.

Na utakmici Majnca i Herte nije bilo golova, dok je Hanover na svom terenu slavio protiv Štutgarta sa 3:1.