ŠOU U SEVILJI: Englezi trijumfovali u Španiji posle 31 godine! Domaćini besneli na sudiju! Hrvati blizu ispadanja iz lige (VIDEO)

LIGA NACIJA

Reprezentacija Engleske pobedila je Španiju u Sevilji 3:2 (3:0) u utakmici Grupe 4 Lige A UEFA Lige nacija.

"Crvena furija" je i dalje prva u grupi, jer je iz tri meča skupila šest bodova, "gordi Albion" ima četiri, dok je Hrvatska osvojila samo bod, ali iz dve utakmice.

Ovaj ishod duela u Sevilji nikako ne odgovara "vatrenima", jer su sada blizu ispadanja u Ligu B.

Engleska se revanširala Španiji za neuspeh na "Vembliju" (1:2) u njihovom prvom susretu u ovom ciklusu.

Izabranici selektora Gereta Sautgejta odigrali su fantastično prvo poluvreme i sa dva gola Rahima Sterlina, u 16. i 38. minutu, i jednim Markusa Rašforda, u 30, stigli su do ubedljivih 3:0.

U nastavku je domaćin dodao gas, pa je u 58. minutu uspeo da smanji na 1:3 golom Paka Alkasera, samo 60 sekundi pošto je napadač Borusije Dortmund ušao u igru.

Verovatno ključni momenat zbio se u 63. minutu kada poljski sudija Marsinjak nije dosudio penal za Španiju posle greške Pikforda, koji je zatim povukao Rodriga, kada je ovaj krenuo ka praznom golu. Umesto na belu tačku, pokazao je na korner.

Španija je na kraju uspela samo da ublaži poraz pogotkom Serhija Ramosa u 98. minutu.

Englezi su trijumfovali kao gosti protiv Španije u gostima prvi put posle 31 godine.

Ovo je prvi poraz "crvene furije" kod kuće posle 38 utakmica, odnosno od 2003. godine.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)