BOSANCI SA PROSINEČKIM GAZE KA PRVOJ LIGI: Džeko razbio Irce, Švajcarska otpisala Island (VIDEO)

LIGA NACIJA

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je večeras u Sevilji Španiju sa 3:2, u utakmici trećeg kola u Ligi nacija.

Dvostruki strelac bio je Rahim Sterling, golovima u 16. i 38. minutu. On je tako prvi put od oktobra 2015. godine bio strelac za reprezentaciju. Gol za Englesku postigao je još Markus Rašford u 30. minutu.

Golove za domaće postigli su Pako Alkaser u 58. minutu i Serhio Ramos u sedmom minutu nadoknade vremena.

To je bila prva međunarodna utakmica odigrana na stadionu Betisa još od 1995. godine, a prva pobeda Engleske na gostovanju protiv Španije još od 1987. godine.

Na tabeli Lige A u Grupi 4, Španija je prva sa šest bodova, Engleska ima četiri, a Hrvatska jedan bod, ali uz utakmicu manje.

U Ligi A u Grupi 2, Švajcarska je kao gost pobedila Island sa 2:1.

Švajcarska je povela u 52. minutu golom Harisa Seferovića, a prednost je udvostručio Mihael Lang u 67. Gol za Island postigao je Alfred Finbogason u 81. minutu.

Na tabeli posle tri kola Švajcarska vodi sa šest bodova, Belgija ima takođe šest, ali i utakmicu manje, dok Island iz tri meča nema nijedan bod.

U Ligi B, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je u Sarajevu Severnu Irsku sa 2:0.

Golove je postigao Edin Džeko, u 27. i 73. minutu.

Reprezentacija BiH pod vođstvom selektora Roberta Prosinečkog gaze ka Ligi A.

Na tabeli Grupe 3 u Ligi B, Bosna je prva sa svih devet bodova, Austrija ima tri boda uz utakmicu manje, a Severna Irska nije osvojila nijedan bod u tri meča.

U Ligi C, Estonija i Madjarska odigrali su nerešeno 3:3, a Finska je na svom terenu pobedila Grčku sa 2:0 za četvrtu uzastopnu pobedu i prvo mesto na tabeli u Grupi 2 sa svih 12 bodova.

(Beta, Foto: Reuters)