DRAMA U LONDONU, ČELSI SLAVIO REMI: Plavci protiv Mančester junajteda do boda golom u 96. minutu!

DERBI PREMIJER LIGE

Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda igrali su nerešeno 2:2 (1:0) u derbiju devetog kola Premijer lige Engleske.

Bod je slađi "plavcima", jer su do njega došli golom Rosa Barklija u 96. minutu!

Domaćin je bio znatno bolji u prvom poluvremenu što je krunisao golom Ridigera u 21. minutu.

Međutim, ekipa Žozea Murinja je u drugom poluvremenu zaigrala kao preporođena, pa je napravila preokret zahvaljujući pogocima Antonija Marsijala u 55. i 73. minutu.

A onda je u poslednjim sekundama utakmice posle velike gužve u kaznenom prostoru Junajteda i pogođene stative Barkli uspeo da ubaci loptu u mrežu.

Neposredno posle toga Murinjo je pobesneo zbog provokacija nekog iz Čelsijevog tima, ali je obezbeđenje uspelo da ga spreči da uđe u fizički sukob.

Ceo meč za "crvene đavole" odigrao je oporavljeni Nemanja Matić i dobio žuti karton.

Čelsi je prvi na tabeli sa 21 bodom, jednim više od Mančester Sitija i Liverpula, koji imaju meč manje. Junajted je osmi sa 14 bodova.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)