NOVA BRUKA PARTIZANA: Nemoćni crno-beli tonu sve dublje! Napredak utišao Humsku i odneo bod (VIDEO)

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Partizana drugi su put uzastopno osvojili samo bod u Superligi Srbije, pošto su u meču 13. kola na stadionu u Humskoj remizirali sa kruševačkim Napretkom 1:1 (1:0).

1 / 16 Foto: Starsport©

Izabranici trenera Zorana Mirkovića su ofanzivno ušli u meč, kontrolisali su igru, već u 12. munutu crno-beli stižu do vođstva. Rikardo Gomeš je prošao po levoj strani i proigrao u kaznenom prostoru Marka Jankovića, koji je odmah proigrao Nemanju Nikolića je zatresao mrežu Napretka.

Diktirali su tempo domaći do kraja prvog poluvremena, iako je izgledalo da su se zadovoljili jednim golom, pošto je utakmica ušla u mirniji tok.

U drugom poluvrenu su fudbaleri Partizana imali nekoliko sjajnih prilika koje nisu realizovali, a onda je stigla kazna. Aleksa Vukanović je petom savladao Stojkovića u 62. minutu.

Od 73. minuta crno-beli su igrali sa igračem manje, pošto je Đerlek zaradio crveni karton. Pokušavali su crno-beli, ali nije bilo rešenja u napadu.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj meča

90+2. minut - Slobodan udarac za Partizan, izblokiran je Zdjelar

89. minut - Kontra Napretka i posle šuta Ivanovića, odbrana Stojkovića

88. minut - Napredak se umešno brani

80. minut - Partizan ima inicijativu, ali ne i neku ozbiljniju priliku

73. minut - Đerlek isključen! Fudbaler Partizana staretovao je na Vulića, a sudija Simović mu je pokazao drugi žuti karton! Partizan je sa igračem manje

69. minut - Partizan ima inicijativu. Pokušao je Zakarić, ali je siguran golman Petrović

62. minut - GOOOOOOOL 1:1 - Vukanović! Centarfor Napretka je petom zatresao mrežu Partizana. Čuje se: "Uprava napolje!"

54. minut - Nova gužva u šesnaestercu Napretka. Šutirao je Zakarić, ali Valijete nije bio dovoljno blizu lopte

48. minut - Odlična prilika za Partizan, ali ništa od gola. Povukao je Janković napad ušao sa levog krila u sredinu, a onda prosledio do Nikolića koji je iskosa levo sa 12 metara gađao pored stative

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Iako je bio sam Boranijašević je pred svojim golom intervenisao prilično nespretno, ali je na sreću Kruševljana lopta otišla preko prečke

42. minut - Malo jači duel Rikarda i Veškovca, završio je i razmenom po koje reči. Sudija je obojici pokazao žuti karton

37. minut - Slobodan udarac za Partizan sa dvadesetak metara. Dobar šut Đerleka malo pored gola

35. minut - Dobra akcija Nikolića i Rikarda i šut preko gola gostiju

32. minut - Od 2006. godine Milorad Kosanović je kao trener Crvene zvezde, Borca, Novog Pazara i Napretka, sedam puta igrao protiv Partizana i samo jednom izgubio

26. minut - Utakmica se umrtvila nakon što je Partizan postigao gol

17. minut - Posle primljenog gola Kruševljani su malo otresitije krenuli napred

12. minut - GOOOOOL 1:0 - Nikolić! Rikardo je proigrao Jankovića, a ovaj u trku prosledio loptu napadaču, koji je bez ptoblema postigao treći gol u sezoni

9. minut - Prvi pokušaj Napretka na meču, šutirao je Zec sa ivice kaznenog prostora, ali je Stojković bio veoma siguran.

8. minut - Ponovo su igrači Partizana izveli uigranu akciju iz slobodnjaka sa nekih 35 metara, ali je na kraju Zdjelar šutirao preko gola

5. minut - Dobra akcija, ali je golman Napretka Petrović izašao sa gola i oterao napadača Partizana u stranu dovoljno da ovaj ne može da šutira

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Stadion u Humskoj

Sudija: Novak Simović

PARTIZAN: Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijete, Urošević – Zdjelar, Đerlek, Janković, Zakarić – Nikolić, Rikardo. Klupa: Kljajić, Enake, Ostojić, N. G, Miletić, Smiljanić, Kosović, Ivanović. Trener: Zoran Mirković.

NAPREDAK: Ni. Petrović – Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Ne. Petrović – Baha, Kostić – Alivodić, Vulić, Vukanović – Zec. Klupa: Janković, Marinković, Eskić, Rušević, Ilić, Stevanović, Ivanović. Trener: Milorad Kosanović.

Sastavi

Crno-beli žele da se pobedom vrate na pravi kolosek u šampionatu, pošto su u prošlom kolu igrali nerešeno bez golova protiv Spartaka.

Taj remi uticao je na to da "večiti" rival Crvena zvezda ode na "plus 9", ali i da klub iz Humske padne na četvrto mesto.

"Napredak je izuzetna ekipa i izuzetno cenim trenera Kosanovića. Imaju sjajne pojedince i sigurno da ćemo imati težak zadatak", oprezan je trener Partizana Zoran Mirković.