GOLEADA NA MARAKANI: Revija evrogolova obeležila pobedu Crvene zvezde nad Bačkom (VIDEO)

13. TRIJUMF ŠAMPIONA U SUPERLIGI

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su pobedničku seriju u Superligi Srbije, jer su u meču 14. kola na stadionu "Rajko Mitić" pobedili Bačku 3:1 (2:0).

Aktuelnom šampionu je ovo je 13. pobeda u prvenstvu i sa 40 bodova ubedljivo je prvi na tabeli, niškom Radničkom beži devet bodova, Partizanu 13...

Bačka je u grupi ekipa od 11. do 13. mesta, jer kao i Zemun i Mačva, ima 13 bodova.

Zvezda je rutinski obavila posao na "Marakani". Povela je već posle 26 sekundi igre kada je Milan Pavkov snažno i precizno pucao sa više od 20 metara.

Već posle 15 minuta bilo je 2:0. Marko Gobeljić je sa ivice šesnaesterca uhvatio volej i gostima nije bilo spasa.

Mogao je Pavkov da se proslavi večeras, ali je u nastavku propustio dve velike prilike.

Kad već nije uspeo Pavkov, mrežu veoma dobrog golmana Bojan Zogovića zatresao je Veljko Simić. Šutirao je iz daljine, lopta je zakačila Miloša Živkovića i završila u mreži - 3:0. Bilo je to u 62. minutu.

Čast gostiju spasao je Uglješa Radinović evrogolom u 65. minutu.

Bačka je u finišu igrala sa igračem manje, jer je Živković dobio direktan crveni karton u 76. minutu, kada je srušio Slavoljuba Srnića, koji je krenuo sam ka golmanu Zogoviću.

Za trenera Vladana Milojevića i navijače Crvene zvezde, osim pobede, važno je i to što je ceo meč odigrao oporavljeni Marko Marin.

Crveno-beli u subotu u 15. kolu Superlige gostuju Proleteru u Novom Sadu, što će im biti predigra za meč Lige šampiona sa Liverpulom u utorak u Beogradu.

Bačka za vikend dočekuje niški Radnički.

KRAJ - 3:1!

90+3. minut - Marin je otvoren šut poslao preko gola.

80. minut - Jevtović umesto Srnića.

78. minut - Dobar pokušaj Marina iz slobodnjaka.

76. minut - DIREKTAN CRVENI KARTON ZA MILOŠA ŽIVKOVIĆA! Bačka ostaje sa igračem manje. Živković je srušio Srnića, koji je krenuo sam ka golmanu Zogoviću, pa je isključen.

75. minut - Grabež je pobegao Zvezdinoj odbrani, ali je otišao u "mrtav ugao", pa je pogodio spoljnji deo mreže.

74. minut - Arsić menja Gavrića kod Bačke.

72. minut - Joveljić umesto Simića kod Zvezde.

70. minut - Dobra prilika za Simića, ali Zogović odlično interveniše.

65. minut - GOOOOOOOOOL - 3:1 - RADINOVIĆ! Strašan gol Bačke! Radinović je snažno i precizno tukao sa više od 20 metara.

63. minut - Druga izmena kod gostiju, Makarić umesto Čekovića.

62. minut - GOOOOOOOOOL - 3:0 - SIMIĆ! Opalio je Simić sa više od 20 metara, lopta je zakačila Živkovića i završila u mreži.

61. minut - Evo i Stojiljkovića u igri, zamenio je Pavkova.

56. minut - Prva izmena na utakmici, izvršili su je gosti, umesto Kojića ušao je Radinović.

56. minut - Marin je izveo prekid, a Degenek glavom šutirao mlako, pa za Zogovića nije bilo problema.

52. minut - VELIKA ŠANSA za PAVKOVA! Rodić je probio po levom krilu i idealno centrirao, ali je Pavkov neometan sa sedam metara poslao loptu preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:0

1 / 9 Foto: Starsport©

39. minut - Velika šans za Pavkova, sa samo nekoliko metara je šutirao glavom, ali je fantastično reagovao golman Zogović!

37. minut - Pavkov je ponovo zatresao mrežu Bačke, i to gotovo iz "mrtvog ugla", ali je bio u ofsajdu, pa je njegov pogodak poništen.

30. minut - Mićić je najopasniji fudbaler Bačke. Sada je "okrenuo" Savića i šutirao, pored gola.

15. minut - GOOOOOOOOOL - 2:0 - GOBELJIĆ! Volejčina sa ivice šesnaesterca!

14. minut - Zogović spasava Bačku! Pavkov je proigrao Rodića, čiji šut brani golman gostiju.

1 / 4 Foto: Starsport©

12. minut - Prete i gosti! Šut Mićića odbranio je Borjan.

1. minut - GOOOOOOOOOL - 1:0 - PAVKOV! Napadač Crvene zvezde upisao se u strelce već posle 26 sekundi! Sa 20 metara opalio je po lopti i pogodio mrežu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Savić, Degenek, Rodić – Jovančić, Čaušić – Srnić, Marin, Simić – Pavkov.

OFK BAČKA: Zogović – Jovanović, Ilić, Živković, Mladenović – Grabež, M. Pantić, Gavrić, Kojić, Mićić, - Čeković.

Sastavi

Trener Crvene zvezde, Vladan Milojević, pozvao je navijače da dođu u što većem broju dođu na utakmicu sa Bačkom.

– Bačka je dobra ekipa, što je pokazala željom da se nadmeće i kod kuće i u gostima, želi da igra. Ima svoju filozofiju, koja je i pečat trenera Dejana Čelara. Ne bih preterao ako bih rekao da bi Bačka mogla da ima i neki bod više, odnosno da bude bolje plasirana na tabeli. Očekuje nas jedna teška utakmica i pozivam navijače da dođu u što većem broju na Marakanu i podrže naše fudbalere, rekao je Milojević.

Ni na ovoj utakmici Milojević neće moći da računa na sve igrače.

– Dobro je da je Marko Marin sanirao povredu i trenira u punom ritmu kao i Milan Rodić. Ričmond Boaći i dalje ima problem i na njega nećemo moći da rčaunamo u narednim utakmica, dok Srđan Babić ima manjih zdravstvenih problema. Nekoliko momaka igra u kontinuitetu, pa ćemo možda nekome od njih dati predah. I Branko Jovičić je bio u grupi povređenih, videćemo i koliko ćemo sa njim rizikovati. Lekar Dejan Purić mi je najbolji drug za sada i zajedno pravimo strategiju oko igrača na koje možemo da računamo. Moja filozofija je da je njihovo zdravlje uvek na prvom mestu, dodao je trener crveno-belih.

Na teren se u Šapcu vratio Vujadin Savić.

– Savić je bio povređen, odigrao je u Šapcu korektno, može bolje, ali je posle dužeg perioda proveo svih 90 minuta na terenu. Kafu radi dobro, iako ne volim o pojedincima, na primer Nemanja Milić je pravi profesionalac, strpljivo čeka priliku i verujem da će biti prostora i za njega.

Milojević je u Šapcu obeležio mali jubilej, 50. prvenstvenu utakmicu na klupi

Crvene zvezde – 44 poebede, 5 remija i 1 poraz.

– Svaka utakmica na klupi Zvezdi je za mene velika čast i velika radost, srećan sam što sam trener velikog kluba koji je zaslužan za sve što sam napravio. Treniram divne momke. Neko sam ko gleda uvek unapred i radujem se svakom sledećem izazovu, zaključio je Milojević.

Utakmica će biti odigrana u sredu od 18.30 časova.