SPEKTAKULARAN PREOKRET JUNAJTEDA U FINIŠU: Crveni đavoli za četiri minuta srušili Juventus! Tadić utišao Lisabon (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA

Kompletirano je četrvto kolo Lige šampiona.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u gostima ekipu Viktorije sa ubedljivih 5:0, u utakmici četvrtog kola Grupe G Lige šampiona.

Real je pitanje pobednika na ovom meču rešio posle prvih 45 minuta, pošto je stigao do prednosti od 4:0.

Goleadu je započeo Karim Benzema u 21. minutu, dva minuta kasnije u strelce se upisao i Kazemiro, Benzema je ponovo zatresao mrežu domaće ekipe u 37. minutu, a tačku na prvo poluvreme stavio je Garet Bejl u 40. minutu.

Ubedljivu pobedu "kraljevskog kluba" potvrdio je Toni Kros golom u 67. minutu.

Fudbaleri Rome su ranije danas slavili u Moskvi protiv CSKA sa 2:1.

Real i Roma sada imaju po devet bodova, CSKA je sakupio četiri, dok Viktorija na poslednjem mestu ima samo bod.

U narednom kolu sastaju se Roma i Real, odnosno CSKA i Viktorija.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Šahtjor sa ubedljivih 6:0, u utakmici četvrtog kola Grupe F Lige šampiona.

Tri gola za Siti postigao je Gabrijel Žezus, u 24. i 72. minutu iz penala, kao i u 92. minutu, a u strelce su se još upisali i David Silva u 13, Rahim Sterling u 49. i Rijad Marhez u 84 minutu.

Pored ubedljive pobede Sitija, nakon ovog meča najviše će se govoriti o jedanaestercu koji je sredinom prvog poluvremena dosudio madjarski sudija Viktor Kasai. Sterling je ušao u kazneni prostor ukrajinske ekipe, spotakao se i pao, a arbitar je bez mnogo razmišljanja pokazao na belu tačku.

Fudbaleri Liona su na svom terenu odigrali 2:2 sa Hofenhajmom, iako su posle prvih 45 minta imali prednost od 2:0 i igrača više od 51. minuta.

Lion je poveo golovima Nabila Fekira u 20. i Tangija Ndombelea u 28. minutu, a izjednačenje Hofenhajmu doneli su Andrej Kramarić u 65. i Pavel Kaderabek u 92. minutu.

Siti je prvi na tabeli Grupe F sa devet bodova, Lion ima šest, Hofenhajm tri, a Šahtjor jedan bod.

U narednom kolu sastaju se Hofenhajm i Šahtjor, odnosno Lion i Mančester siti.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras na svom terenu atinski AEK sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe E Lige šampiona.

Oba pogotka za pobednički tim postigao je Robert Levandovski, u 31. minutu iz penala i u 71. minutu.

U drugom meču Grupe E, fudbaleri Benfike i Ajaksa odigrali su nerešeno 1:1.

Benfika je povela golom Žonasa u 29. minutu, a izjednačnje i bod Ajaksu doneo je srpski fudbaler Dušan Tadić u 61. minutu.

Bajern je, posle treće pobede u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona, prvi na tabeli Grupe E sa deset bodova, Ajaks je drugi sa osam, dok je Benfika treća sa četiri boda. AEK je na poslednjem mestu bez bodova.

U petom kolu snage će odmeriti Bejern i Benfika, odnosno AEK i Ajaks.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras u gostima ekipu Juventusa sa 2:1, u utakmici četvrtog kola Grupe H Lige šampiona.

Juventus je poveo golom Kristijana Ronalda u 65. minutu. Leonardo Bonući je poslao loptu u kazneni prostor, Ronaldo je pobegao odbrani Junajteda, šutirao iz prve i sjajno pogodio za vodjstvo svoje ekipe.

Kada je izgledalo da će se meč završiti pobedom domaće ekipe usledio je šok za Juventus i preokret Junajteda. Prvo je Huan Mata u 86. minutu pogodio za 1:1 iz slobodnog udarca, a potom je posle još jednog prekida sopstvenu mrežu zatresao Bonući u 90. minutu.

Fudbaleri Valensije su ranije danas bili bolji od Jang Bojsa sa 3:1.

Juventus je prvi na tabeli Grupe H sa devet bodova, Junajted ima dva boda manje, Valensija je treća sa pet, dok je Jang Bojs na poslednjem mestu sa samo jednim bodom.

U narednom kolu sastaće se Juventus i Valensija, odnosno Mančester junajted i Jang Bojs.

TOK MEČEVA:

DRUGO POLUVREME:

92. minut - Hofenhajm sa igračem manje dolazi do izjednačenja protiv Liona.

90. minut - Siti dolazi do prednosti od 6:0 golom Žezusa.

90. minut - Mančester preokreće rezultat! Autogol Juventusa.

87. minut - Huan Mata izjednačuje rezultat u Torinu.

84. minut - Marez postiže peti gol za Mančester siti.

72.minut - Garbiel Žezus ponovo pogađa za Siti i ubedljivu prednost protiv Šahtjora.

71. minut - Novi gol Levandovskog na meču sa AEK-om.

67. minut - Magija Tonis Krosa u Plzenu.

65. minut - Hofenhajm postiže gol sa igračem manje protiv Liona. Kramarić je bio strelac.

65. minut - Ronaldo donosi prednost Juventusu protiv Mančestera.

61. minut - Srpski reprezentativac Dušan Tadić donosi izjednačenje Ajaksu na meču sa Benfikom.

51.minut - Crveni karton za Hofenhajm! Kasim je dobio drugi žuti karton.

46. minut - Počinje drugi deo igre.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

40. minut - Real ne planira da stane, posle gola Bejla vodi 4:0.

37. minut - Real već vodi 3:0! Drugi gol Benzeme!

31. minut - Levandovski sa penala donosi prednost Bajernu protiv AEK-a.

29. minut - Žonas donosi prednost Benfiki protiv Ajaksa.

28. minut - Ndombele udvostručuje prednost Liona protiv Hofenhajma.

24. minut - Sa penela Gabrijel Žezus udvostručuje prednost sitija.

23. minut - Kazemiro udvostručuje prednost Reala.

21. minut - Benzema dovodi Real u prednost protiv Plzena.

20. minut - Fekir donosi prednost Lionu protiv Hofenhajma.

13. minut - Pao je i prvi gol u večerašnjem programu. David Silva donosi prednost Sitiju na meču sa Šahtjorom.

1. minut - Utakmice su počele!

Bajern iz Minhena će na Alijanc areni dočekati ekipu AEK-a iz Atine. U dosadašnjem delu takmičenja Bavarci su skupili čak sedam bodova, dok Grci nemaju niti bod. Prvi meč u Grčkoj okončan je rezultatom 2:0 u korist Nemaca.

U istoj grupi Ajaks će gostovati ekipi Benfike. Holanđani dele prvo mesto na tabeli sa Bajernom, dok je Benfika upisala samo jednu pobedi i to protiv AEK-a. Prvi duel ova dva tima okončan je pobedom Ajaksa u Holandiji.

Juventus će u Italiji dočekati ekipu Mančestera iz Junajteda. Prvi duel ova dva kluba okončan je pobedom gostiju, jedini strelac bio je Paolo Dibala.

Lion će na svom terenu dočekati Hofenhajm, i nadamo se da će ponovo biti uzbudljiv meč pun golova. Prvi duel u Nemačkoj okončan je rezultatom 3:3. U ovoj grupi će biti odigran još jedan meč. Siti će na svom terenu dočekati Šahtjor. Građani su do sada osvojili šest bodova i prvi su na tabeli, dok Ukrajinci imaju samo dva boda i dele poslednje mesto sa ekipom Hofenhajma.

Kraljvski klub će gostovati u Plzenu ekipi Vikotorije. Real je do sada sakupio samo šest bodova, dok je Plzen poslednji sa samo jednim poenom. Prvi meč ova dva kluba u Španiji okončan je pobedom domaćina sa 2:1. Ranije danas u ovoj grupi Roma je slavili u Rusiji protiv CSKA rezultatom 2:1.