SRBI REŠETAJU: Jović i Gaćinović doneli pobedu Ajntrahtu na Kipru i obezbedili proleće u Evropi (VIDEO)

liga evrope

Srpski fudbaleri Luka Jović i Mijat Gaćinović postigli su golove za Ajntraht Frankfurt u pobedi u Ligi Evrope protiv Apolona u Limasolu 3:2.

Jović je doveo Ajntraht u prednost već u 17. minutu meča na asistenciju Vilijamsa.

Ovo je Luki treći gol u dosadašnjem delu takmičenja po grupama Lige Evrope.

Gaćinović je zablistao u drugom poluvremenu, jer je posle asistencija za gol Halera u 55. minutu, samo tri minuta kasnije i sam zatresao mrežu za 3:0.

Domaćin je smanjio na 1:3 preko Zelaja u 71. minutu.

Ajntraht je u 81. minutu ostao bez isključenog Stendera, a Apolon je u nastavku uspeo da ublaži poraz, drugim golom Zelaje, u 94. minutu iz penala.

Ajntraht je prvi u Grupi H sa 12 bodova, slede ga Lacio sa devet, Marsej i Apolon sa po jednim bodom.

Nemački i italijanski prdstavnik dva kola pre kraja obezbedili su učešće u šesneastini finala Lige Evrope.