POSLE LIVERPULA TROJKA DINAMU: Crvena zvezda u kombinovanom sastavu lako slavila protiv Vranjanaca (VIDEO)

Superliga

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Surdulici ekipu Dinama iz Vranja 3:0 (1:0) u 16. kolu Superlige Srbije.

Zvezda je protiv poslednjeplasirane ekipe šampionata Srbije rutinski došla do trijumfa , iako je nastupila u izmenjenom sastavu usled velikog broja povredjenih igrača.

Crveno-beli poveli su golom Nikole Stojiljkovića u 28. minutu koji je oduzeo loptu golmanu Urošu Djuriću i prosledio je mrežu.

Ekipa Vladana Milojevića je imala kontrolu u nastavku susreta, a početkom drugog poluvremena, odnosno u 48. minutu kada je Srdjan Babić glavom zatresao mrežu Dinama na centaršut Lorenca Ebisilija.

Konačan rezultat u Surdulici postavio je Veljko Simić već u 56. minutu i to pošto su lepe akcije kombinovali Marko Marin i Stefan Hajdin koji je na kraju upisao i asistenciju.

Zvezda je prva na tabeli Super lige sa 46 bodova, dok je Dinamo poslednji sa sedam.

Drugo poluvreme

88. minut - Nova velika prilika za Veljka Simića, opet nema gola

83. minut - Velika prilika za Dinamo i dobra odbrana Popovića

75. minut - Zvezda i dalje napada

63. minut - Gol Joveljića poništen je jer je signaliziran ofsajd

62. minut - Suraka je pokušao glavom

58. minut - Prilika za Simića, ali je lopta otišla kraj gola

56. minut - GOOOOOL 0:3 Simić! Marin je dijagonalom pronašao Hajdina, koji je spustio loptu za Simića, a ovaj je preciznim udarcem zatresao mrežu

52. minut - Dobar šut Dimitrova i odbrana Popovića

51. minut - Kontra Zvezde i dobra reakcija golmana Dinama

48. minut - GOOOOOOOOL 0:2 Babić! Simić je iz kornera uposlio Ebisilija koji je centrirao, a babić je bio najbolji u skoku

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Dobra akcija i prilika za Ebisilija, čiji je udarac završio pored gola

40. minut - Zvezda posle gola ima inicijativu

34. minut - Solo akcija Simića, bez opasnosti po gol

28. minut - GOOOL 0:1 Stojiljković! Kakva greška golmana Dinama! Đurić je krenuo da dribla napadača Zvezde, koji ga je uz kontakt nadmudrio i postigao gol

24. minut - Dinamo za sada igra hrabro, nije koncentrisan samo na čuvanje svog gola.

14. minut- Pokušaj Gašića pred golom Zvezde, ali nema gola

8. minut - Prečka! Sada je Dinamu pripretio Gobeljić, koji je dobro šutirao, ali lopta se odbila o prečku Vranjanaca

7. minut - Pokušao je i Ebisilio, ali je izblokiran. Na drugoj strani probao je Sićović, a golman Popović je odbio loptu

5. minut - Solidan napad Dinama. Suraka je primio loptu, ali je njegov pokušaj iskosa sa leve strane završio pored gola

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

DINAMO: Đurić - Stanković, Veškovac, Gašić, Sićović - Đurišić, Karapandžić - Pavišić, Nedeljković, Suraka - Dimitrov.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić - Jovičić, Ebisilo - Milić, Marin, Simić - Stojiljković.

Sastavi timova

Nakon istorijske pobede protiv Liverpula u 4. kolu Lige šampiona, Zvezda se vraća domaćem šampionatu.

Dve ekipe su tokom aktuelne sezone već odigrale dva susreta. Na samom startu prvenstva Zvezda je slavila sa 3:0, a drugi meč odigrali su u 1. kolu Kupa Srbije. Crveno-beli su tada ostvarili još jednu pobedu rezultatom 2:0.