ŠOK NA NOU KAMPU: Mesi se vratio i dao dva gola, a Barselona pukla od Betisa! (VIDEO)

PORAZ KOD KUĆE POSLE 42 UTAKMICE

Fudbaleri Barselone poraženi su na svom "Nou Kampu" od Betisa 3:4 (0:2) u utakmici 12. kola španske La Lige.

Iznenađenje je utoliko veće kada se zna da se na današnjoj utakmici u tim Ernesta Valverdea vratio Lionel Mesi posle tri nedelje odsustva zbog povrede ruke. Argentinac je dao dva gola, ali je njegov tim ipak izgubio.

Uprkos porazu, Barselona je ostala lider sa 24 boda, ali njen gradski rival Espanjol, ako kasnije danas savlada Sevilju, pridružiće joj se na vrhu.

Betis sada ima 16 bodova i skočio je na 12. mesto.

Barselona je doživela prvi prvenstveni neuspeh posle 42 utakmice bez poraza na "Nou Kampu".

To se moglo naslutiti posle prvog poluvremena tokom kog su gosti stekli veliku prednost golovima Firpa Juniora u 20. i Hoakina u 34. minutu.

Kada je Mesi iz penala smanjio na 1:2 u 67. minutu, domaći navijači su se ponadali da šampion Španije može do preokreta.

Međutim, velika greška golmana Ter Štegena skupo je koštala Barsu, jer je Lo Selso povećao vođstvo Betisa na 3:1.

Vidal je u 79. minutu na gol zaostatka približio domaćina, koji je samo dva minuta kasnije ostao bez isključenog Rakitića, a Betis je do "plus dva" ponovo stigao u 83. minutu posle pogotka Kanalesa.

I treći put je Barselona uspela da smanji, učinio je to Mesi u 94. minutu, kada je gol priznat tek posle konsultacija sa VAR-om, ali vremena za izjednačenje nije bilo, pa su gosti proslavili veliki trijumf.