ŠAMPION NEMILOSRDAN PREMA KOMŠIJAMA: Siti razbio Junajted u gradskom derbiju Mančestera (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija dobili su na svom "Etihadu" gradski derbi s Junajtedom u 12. kolu Premijer lige 3:1 (1:0).

"Građani" pred prvenstvenu pauzu ostaju na prvom mestu sa 32 boda, dva više od Liverpula.

"Crveni đavoli" su osmi sa 20 bodova.

Aktuelni šampion je sve vreme kontrolisao utakmicu i bio bolji rival.

Domaćin je poveo već u 12. minutu preko Davida Silve, a na drugi gol čekalo se do početka drugog poluvremena, odnosno do 48. minuta kada je Serhio Aguero sa novim imidžom (plava kosa) povećao na 2:0.

Samo minut pošto ga je Žoze Murinjo uveo u igru, Romelu Lukaku se izborio za penal, jer ga je golman Ederson srušio u kaznenom prostoru, a Antoni Marsijal je sa bele tačke smanjio na 2:1.

Međutim, gosti nisu imali šansi da dođu do izjednačenja, a tačku na derbi stavio je rezervista Ilkaj Gundogan u 86. minutu - 3:1.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč za "crvene đavole".

Na kraju, utisak je da je Siti razbio Junajted, ne toliko rezultatski, koliko igrom.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)