LUKA JE NEZAUSTAVLJIV: Dve majstorije Jovića protiv Šalkea! Srbin najbolji strelac Bundeslige! (VIDEO)

NEMILOSRDAN GOLGETER

Srpski fudbaler u dresu Ajntrahta Luka Jović je nezaustavljiv! Postigao je dva gola protiv Šalkea!

Jović se u 61. minutu sam izborio za poziciju i precizno šutirao za 1:0.

Samo 12 minuta kasnije ponovo je pogodio metu za 2:0. Tada mu je asistirao Filip Kostić, koji je probio po levom krilu i centrirao, a Jović iz prve opalio kao iz topa.

To je srpskom napadaču deveti gol u Bundesligi, pa je sada na vrhu liste strelaca, a iza sebe je ostavio Plea iz Menhengladbaha, Rojsa i Alkasera iz Dortmunda, kao i svog saigrača Halera, koji zabeležili po osam pogodaka.

Jović je ukupno u svim takmičenjima 12. puta tresao mreže rivala.

Luka je u 82. minutu napustio teren i mesto ustupio Mijatu Gaćinoviću. Tada je ceo stadion skandirao ime i prezime dvostrukog strelca.

Ajntraht je na kraju pobedio 3:0, a konačan rezultat postavio je Haler u 81. minutu.

Ovom pobedom ekipa iz Frankfurta potisnula je Bajern sa četvrte pozicije, imaju po 20 bodova, ali Ajntraht i značajno bolju gol-razliku.

Šalke je ostao na 14. poziciji sa deset bodova.