DOMINACIJA STARE DAME TRAJE: Juventus pokorio i San Siro! Iguain promašio penal, pa isključen protiv bivšeg kluba (VIDEO)

ŠAMPION JE NEZAUSTAVLJIV

Fudbaleri Juventusa pobedili su Milan na "San Siru" 2:0 (1:0) u derbiju i poslednjoj utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Šampion na dvonedeljnu prvenstvenu pauzu zbog Lige nacija odlazi kao lider sa 34 boda, šest više od drugoplasiranog Napolija.

"Rosoneri" su posle tri uzastopne pobede doživeli poraz, pa su pali na peto mesto sa 21 bodom.

Juventus je poveo golom Marija Mandžukića već u osmom minutu, Hrvat je udarcem glavom zatresao mrežu posle centaršuta Aleksa Sandra.

Najbolju priliku na utakmici domaćin je imao u 41. minutu kada mu je, posle konsultacija sa VAR tehnologijom, dosuđen penal. Međutim, Gonzalo Iguain, doskorašnji igrač Juventusa, nije bio precizan sa bele tačke, golman Šćesni je zaustavio njegov šut uz pomoć stative.

Konačan rezultat postavio je Kristijano Ronaldo pogotkom u 81. minutu.

Iguain se u centru pažnje našao i u 83. minutu kada je dobio dva žuta kartona, jedan za drugim, prvi zbog prekršaja, a onda i zbog žestokog protesta.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)