BIVŠI FUDBALER PARTIZANA DAO RECEPT ZVEZDI: Napoli se žestoko obrukao pred dolazak crveno-belih

JUVENTUS POBEGAO NA PLUS OSAM

Fudbaleri Napolija igrali su sa Kjevom kao domaćini bez golova u utakmici 13. kola Serije A.

Napoli je sve vreme napadao, ali nije uspeo da slomi otpor "fenjeraša", pa je na kraju osvojio samo bod.

Tim Karla Anćelotija je ostao na drugom mestu sa 29 bodova, čak osam manje od vodećeg Juventusa.

Kjevo je četvrtim remijem u sezoni (bez pobede) konačno ušao "u plus". Naime, ekipa iz Verone je poslednja na tabeli sa jednim bodom, jer je kažnjena oduzimanjem tri boda.

Napolitanci su ovime napravili lošu uvertiru pred meč sa Crvenom zvezdom u sredu u Ligi šampiona na stadionu "San Paolo".

Anćelotijevi izabranici najbolje prilike imali su preko Lorenca Insinjea, koji je u uvodu drugog poluvremena promašio zicer, a u 76. minutu pogodio stativu. U poslednjim minutima iz neposredne blizine pored gola su šutirali Kalidu Kulibali i Dris Mertens.

Domaćin je uputio čak 20 udaraca ka golu Kjeva, od kojih osam u okvir, ali uzalud.

U isto vreme remizirali su i Bolonja i Fiorentina, takođe bez golova, dok je Empoli savladao Atalantu 3:2. Ranije danas Parma je pobedila Sasuolo 2:1.

Kasnije tokom dana sastaju se Lacio - Milan i Đenova - Sampdorija.

Nekadašnji fudbaler Partizana Ivan Radovanović odigrao je ceo meč za Kjevo.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)