ZVEZDA TRI PUTA VODILA I IZGUBILA U NAPULJU: Omladinci bez Dejana Joveljića poraženi od Napolija i eliminisani! (VIDEO)

Nesrećan poraz

Fudbaleri Crvene zvezde do 19 godina poraženi su u petom kolu Lige šampiona od Napolija rezultatom 5:3.

Crveno-beli su doživeli četvrti poraz u grupi C i izgubili šanse za jedno od prva dva mesta koja vode u narednu fazu takmičenja.

Bratislav Živković nije mogao da računa na najboljeg igrača kapitena Dejana Joveljića, koji će biti na raspolaganju Vladanu Milojeviću za prvi tim.

Zvezda je povela u 3. minutu golom Bogdana Jočića iz penala, prethodno je oboren Aleksa Terzić.

Izjednačenje je domaćem timu doneo Filipo Perini u 15. minutu.

Zvezda je do drugog vođstva stigla u 26. minutu, kada je Borisav Burmaz posle kornera matirao golmana Napolija Dandreu.

Italijanski tim je ponovo došao do izjednačenja u 48. minutu. Posle kontranapda Matija Saporeti je sa pet metara matirao golmana Zvezde.

Do trećeg vođstva Crvena zvezda je stigla u 64. minutu golom Marka Dedijera. Kupusović je prethodno pogodio stativu, a lopta se odbila do Dedijera kome nije bilo teško da je ubaci u mrežu.

Napoli je treći put stigao prednost Zvezde u 70. minutu. Đanluka Gaetano je iz slobodnog udarca matirao Miloša Gordića.

Zvezda je u 75. minutu ostala sa igračem manje pošto je Nenad Adžibaba dobio drugi žuti karton.

Gaetano je iz slobodnog udarca doneo vođstvo Napoliju, a isti igrač je do het-trika stigao u sudijskoj nadoknadi vremena.

NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 5:3 (1:2)

STRELCI: Perini 15', Saporeti 48', Gaetano 70', 82', 90+1' - Jočić 3' p, Burmaz 26', Dedijer 64'

CRVENI KARTON: Adžibaba 75'

STADION: ''Paskvale Janijel'' (Napulj)

SUDIJA: Šandor Sabo (Mađarska)

NAPOLI: D'Andrea – Espozito (od 14. Kazela), Seneze, Perini - Meconi, Mićilio (od 62. Iluminato), D'Alesandro, Marino (od 62. Gaetano), Kalvano - Saporeti, Sgarbi. Klupa: Daniele, Bartiromo, Gaeta, Gaetano, Gvadani, Kazela, Iluminato. Trener: Baronio.

CRVENA ZVEZDA: Gordić - Kukolj, Milikić, Eraković, Stajić (od 59. Dedijer) - Adžibaba, Stojanović - Kupusović, Jočić, Terzić - Burmaz. Klupa: Krstović, Ajdinović, Stojančić, Đorđević, Dedijer, Velikić, Babić. Trener: Živković.