SAMO RIKARDO GOMEŠ ZAGREJAO PROMRZLE GROBARE U HUMSKOJ: Jedan projektil dovoljan za pobedu Partizana! Crno-beli produbili krizu Zemuna (VIDEO)

SVE REŠENO U 27. MINUTU

Fudbaleri Partizana pobedili su Zemun u Humskoj u poslednjoj utakmici 19. kola Superlige Srbije - 1:0 (1:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Rikardo Gomeš u 27. minutu.

Nemanja R. Miletić je probio po desnom krilu i centrirao, Rikardo Gomeš se vratio unazad i sa 12, 13 metara uhvatio volej, koji golman Marko Milošević nije mogao da zaustavi, pa se lopta zakoprcala u mreži.

Partizan je igrao dobro u prvom poluvremenu, vršio je pritisak, stvorio nekoliko šansi, a rivalu nije dozvoljavao da zapreti.

Rikardo Gomeš je u prvih 45 minuta, osim gola, imao još dve prilike, ali mu je oba puta Milošević branio šuteve. Jednom je i Goran Zakarić iz dobre pozicije probao glavom, ali je loptu poslao pored gola.

A onda u drugom poluvremenu - uspavanka u Humskoj.

Crno-beli valjda zadovoljni vođstvom, a gosti bez snage da ozbiljno zaprete, tek u drugom poluvremenu je nedostajalo uzbuđenja. Još jedna šansa za Rikarda Gomeša i još jedna odbrana Miloševića su sve vredno pomena iz tog perioda.

Partizan je ostao na trećem mestu superligaške tabele sa 40 bodova, četiri manje od Radničkog i 13 od Crvene zvezde.

Zemun je posle šeste uzastopne utakmice bez pobede na 14. poziciji sa 15 bodova.

Crno-beli u 20. kolu za vikend gostuju Radu na Banjici, dok Zemun dočekuje Mladost.

KRAJ - 1:0

82. minut - Šćekić umesto Ivanovića kod Partizana.

80. minut - Poslednja izmena kod Zemuna, Somaeb umesto Mrkaića.

77. minut - Dvojica igrača Partizana su promašila loptu, ali je Vukadinović loše zahvatio loptu.

72. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu. Izašao je Rikardo pred Miloševića i šutirao, ali je golman Zemuna bio uspešniji.

71. minut - Prva izmena kod Partizana, Tošić umesto Nikolića.

70. minut - Još jedan žuti karton za goste, dobio ga je Đalović, jer se vratio na teren posle ukazane pomoći, bez odobrenja glavnog sudije.

69. minut - Druga izmena kod gostiju, Kovačević je zamenio Tomića.

68. minut - Kakav-takav napad Zemuna, Tošeski je petom izbacio Vukadinovića, koji zatim nije ni centrirao ni šutirao, već poslao loptu u aut.

64. minut - U drugom poluvremenu se ništa zanimljivo ni pred jednim golom nije dogodilo.

62. minut - Bakljada na Jugu.

61. minut - Kontra Zemuna završena je prekršajem Vukadinovića u napadu.

59. minut - Prva izmena na meču. Trener Zemuna Đurđević uveo je Podunavca umesto Stojkovića.

58. minut - Ređaju se žuti kartoni, ali ne i uzbuđenja. Sada je sudija Lukić opomenuo Stojkovića iz Zemuna.

57. minut - Ritam je znatno sporiji u drugom poluvremenu.

55. minut - Pantić je "požuteo" zbog prigovora.

48. minut - Posle kornera Rikardo je sa osam metara pokušao glavom, ali je to loše učinio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

1 / 8 Foto: Starsport©

POLUVREME 1:0!

44. minut - Šut Zakarića iz daljine - preko gola.

32. minut - Osim u nekoliko uvodnih minuta, Partizan diktira ritam koji mu odgovara.

30. minut - Nemanja G. Miletić je prošao po levoj strani, "mirisalo" je na novu šansu za Partizan, ali njegova "povratna" otišla je - nikome.

27. minut - Rikardu Gomešu je ovo osmi gol u Superligi.

27. minut - GOOOLLL - 1:0 - RIKARDO GOMEŠ! Nemanja R. Miletić je probio po desnom krilu i centrirao, Rikardo Gomeš se vratio unazad i sa 12, 13 metara uhvatio volej, koji golman Milošević nije mogao da zaustavi, pa se lopta zakoprcala u mreži.

25. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Pantić je sjajno proigrao Nemanju R. Miletića na desnom krilu, on je centrirao, a Zakarić sa "prve stative" glavom poslao loptu za malo pored gola.

22. minut - Odličan, lukav udarac Rikarda sa ivice šesneasterca, ali je njegovu nameru ponovo osujetio Milošević. Golman Zemuna je i ovaj put pravovremeno intervenisao.

19. minut - Zdjelar je prvi domaći igrač koji se našao u beležnici sudije Lukića, zbog povlačenja za dres.

16. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Pantić je pronašao Rikarda na sedam, osam metara od gola, ovaj se okrenuo i šutirao, ali je golman Milošević uspeo da izbaci loptu u korner - odbranio je glavom!

15. minut - Pantić je dugom loptom želeo da proigra Rikarda, ali je golman Zemuna Milošević intervenisao ispred napadača Partizana.

12. minut - Opasan napad Partizana, posle centaršuta sa desne strane Ivanović je glavom pronašao Rikarda, koji je sa pet metara šutirao, takođe glavom, ali je lopta pogodila jednog defanzivca Zemuna. Crno-beli su tražili penal, smatrajući da je gostujućeg igrača lopta pogodila u ruku, ali je sudija Lukić pokazao da se igra nastavi.

9. minut - Prvi su zapretili gosti. Nemanja R. Miletić je pogrešio, Vukadinović je ukrao loptu, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je Stojković odbranio.

8. minut - Drugi žuti karton za goste. Dobio ga je Mrkaić, posle čijeg starta je Miletiću morala da se ukaže pomoć.

4. minut - Prvi žuti karton dobio je igrač Zemuna Azemović, zbog oštrog prekršaja.

3. minut - Prodor po desnoj strani i centaršut Rikarda, ali je reakcija Ivanovića bila spora, pa su gosti otklonili opasnost.

2. minut - Bivši igrač Partizana, a sada Zemuna, Nemanja Tomić izveo je slobodan udarac sa 18 metara, ali loše, pogodio je "živi zid".

1. minut - Utakmica je počela.

18:29 - Slaba poseta u Humskoj

Trener Partizana Zoran Mirković nije mogao da računa na povređenog Marka Jankovića i "pocrvenelog" Slobodana Uroševića.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić – Šćekić, Zdjelar, Zakarić, Pantić – Nikolić, Rikardo.

ZEMUN: Milošević – Lukić, Azemović, Trajković, Vučić – Luković, Toševski – Vukadinović, Savić, Kukuličić – Mrkaić.

Crno-beli u meč ulaze sa trećeg mesta na tabeli, sa 37 bodova, dok je Zemun 14. sa 15 bodova.

Ovo im je već treći duel ove sezone, a u oba prethodna susreta crno-beli su slavili kao gosti, u prvenstvu 1:0, a u Kupu 2:0.

"Interesantno je da treći put igramo protiv Zemuna, a još zanimjivije je da će ih voditi treći trener, pa je zato zadatak otežan. Sigurno nas ne očekuje lak zadatak, Zemun je črsta ekipa", rekao je trener Partizana Zoran Mirković.

Zbog povrede u sastavu Partizana nema Marka Jankovića, za koga je jesenji deo sezone završen.

Crno-beli su posle tri uzastopne pobede kod kuće u prošlom kolu jedva izvukli bod protiv Mladosti u Lučanima (1:1).

"U Lučanima smo mnogo napravili dobrih situacija pred njihovim golom, imali dosta kornera, prekida... Polovično me raduje što malo golova primamamo, jer ako ih ne dajete dovoljno rezultati su nezadovoljavajući. Moralo bi jedno drugo da prati", rekao je Mirković i priznao da je posle utakmice sa Mladosti bio "preplavljen emocijama i kada nema šta pametno da se kaže bolje je da ćuti".

Za meč protiv Zemuna dodao je da je veoma teško da se isti tim čak tri puta pobedi za kratko vreme.

"Svesni smo toga, ali pokušaćemo da odigramo dobro i upišemo tri boda", zaključio je Mirković.

Zemun je poslednja dva meča, protiv Vojvodine u Novom Sadu u Radnika u Gornjoj varoši, odigrao bez golova. Za pobedu Zemunci ne znaju već pet kola.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)