LAKA TROJKA ZVEZDE: Crveno-beli pobedili Napredak, proslavili 27 godina od svetske titule i napravili lepu uvertiru za PSŽ (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak 3:0 (1:0) u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

1 / 9 Foto: Starsport©

Izabranici trenera Vladana Milojevića, poveli su u 13. minutu golom Veljka Simića, 2:0, je bilo u 59. kada je Veškovac nespretno intervenisao i postigao autogol, dok je konačan rezultat postavio Ben 11. minuta pre kraja.

Zvezda je dominirala posebno u prvih 45. minuta, kada su njeni fudbaleri osim gola pogodili dve prečke (Pavkov i Ebisilio) i imali nekoliko odličnih prilika. U drugom poluvremenu šampion Srbije je rutinski priveo meč kraju, postigavši još dva gola. Prvi se desio posle nespretne intervencije Viškovca, koji je u želji da loptu izbaci u polje, nju poslao u mrežu. Konačan rezultat postavio je Ben, devetim golom u sezoni.

Crveno-beli su prvi na tabeli sa 56 bodova i jedina su neporažena ekipa u prvenstvu, a na čelu tabele će završiti jesenji deo polusezone u Super ligi Srbije.

Napredak je bez pobede u poslednje tri utakmice, zauzima peto mesto na tabeli sa 33 boda.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

87. minut - Zvezdi poništen još jedan gol. Sada je iza odbrane Napretka bio Boaći

79. minut - GOOOOOOOL 3:0 Ben! Napadač Zvezde je iskoristio grešku odbrane Napretka i postigao deveti gol u sezoni

70. minut - Baka je pokušao da ugrozi Popovića, ali nije pogodio gol Zvezde

67. minut - Jovičić je pokušao iz daljine, ali nije pogodio okvir gola

60. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:0 autogol Veškovca. Ben je izveo korner a defanzivac Napretka je nespretno intervenisao u petercu. Lopta se od njegove butine odbila u gol

59. minut - Simić je donbro istrčao kontru, ali mu je golman Petrović ukrotio šut

57. minut - Prilika za Simića pošto mu je Pavkov spustio loptu glavom, ali je mladi fudbaler loše zahvatio loptu

52. minut - Slobodan udarac za Napredak, posle kojeg je Ebisilo bio u nokdaunu. Lopta ga je pogodila direktno u glavu. Fudbaleru je ukazana pomoć i nastavio je meč

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Gol Zvezde je poništen, jer je Pavkov koji je zatrsao mrežu, bio u ofsajdu kada je Ben šutirao glavom, a pre nego je golman Petrović odbio loptu

44. minut - Kontra Napretka prošao je Petrović, ali Alivodić je šutirao preslabo

43. minut - PREČKA! Drugi put igrači Crvene zvezde pogađaju okvir gola. Sada Ebisilio iz slobodnog udarca

33. minut - Ebisilio je ponovo bi u dobroj prilici, odlučio je da šutira sa 14-15 metara - pored gola

32. minut - Preti Napredak, Vukanović je bio ispred gola Zvezde, probao da uposli nekog od saigrača, ali ništa

27. minut - Veliki vatromet na severnoj tribini, zato je danas 27 godina otkako je Crvena zvezda postala prvak sveta.

25. minut - Solidan pokušaj Ebisilija, ali lopta ide preko gola

20. minut - Pavkov promašuje zicer! Napadač Zvezde se stuštio sam ka golmanu Petroviću, ali nije uspeo da ga savlada jer je špicem promašio okvir gola

17. minut - PREČKA! Pavkov je posle kornera probao glavom

17. minut - Dobra akcija Simića i Bena, ali napadač Zvezde nije bio precizan

13. minut - GOOOOOL 1:0, Simić! Dugo je posle prekida lopta išla ka fudbaleru Zvezde, koji je šutirao sa 17 metara, a golmanu Petroviću lopta je prošla kroz ruke! Fudbaleri Zvezde počeli su da slave, a sudija Vasić na tren se zbunio jer mu se učinilo da je pomoćnik nešto signalizirao. Posle nekoliko sekundi sve je rešeno i Kruševljani su krenuli sa centra

8. minut - Zvezda ima inicijativu, ali za sada nema prilika za gol

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

NAPREDAK: Ni. Petrović - Boranijašević, Veškovac, Marinković, Ne. Petrović - Baha, Kostić - N'Diaje, Vulić, Vukanović - Alivodić.

CRVENA ZVEZDA: Popović– Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić – Jovančić, Krstičić – Ben, Ebesilio,Simić – Pavkov.

Sastavi

Utakmica na "Marakani" ima humanitarni karakter. Sav prihod od ulaznica namenjen je Srbima na Kosovu i Metohiji.

Takođe, meč ima i svečarski karakter, jer Zvezda obeležava 27 godina otkako je postala šampion sveta.

Ujedno, za tim Vladana Milojevića ovo je generalna provera pred odlučujući duel u Ligi šampiona, u utorak sa Pari Sen Žermenom na "Marakani".

Zanimljivo je da je Zvezda na domaćoj sceni poslednji poraz doživela upravo od Napretka, 1. oktobra 2017. godine.

Zvezda je lider Superlige sa 53 boda uoči ovog kola, što je devet više od Radničkog i 13 od Partizana.