PIROVA POBEDA RUSA U MADRIDU: CSKA ponizio Real na Santijago Bernabeu, Plzen savladao Romu za proleće u Evropi! (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri moskovskog CSKA pobedili su večeras u gostima ekipu Real Madrida sa 3:0 u poslednjem kolu Grupe G Lige šampiona, ali su i ipak ostali bez proleća u Evropi.

Pobedu ruskom timu u Madridu doneli su golovima Fjodor Čalov u 37, Georgij Šenikov u 43. i Arnor Sigurdson u 73. minutu.

Ovo je bio najteži poraz koji je Real doživeo na svom stadionu u evropskim takmičenjima.

CSKA i pored ubedljive pobede neće igrati u nokaut fazi Lige Evropa, pošto je u drugom meču te grupe Viktorija na svom terenu slavila protiv Rome sa 2:1.

Strelci za pobednički tim bili su Jan Kovarik u 62. i Tomaš Čori u 72. minutu, dok je jedini gol za Romu postigao Džengiz Under u 68. minutu.

Real je takmičenje u grupi završio na prvom mestu sa 12 bodova, dok je drugoplasirana Roma osvojila devet. Viktorija je treća sa sedam bodova, koliko ima i CSKA, ali će u Ligi Evropa igrati češki tim.

TOK MEČEVA:

DRUGO POLUVREME:

92. minut - Roma će do kraja igrati sa igračem manje pošto je Pelegrini dobio drugi žuti karton.

73. minut - CSKA postiže i treći gol na Bernabeu. Rusi ponižavaju ''Kraljeve.''

72. minut - Plzen ponovo vodi protiv Rome.

68. minut - Under poravnana rezultat.

62. minut - Kovalik donosi prednost Plzenu.

46. minut - Počeo je drugi deo igre na utakmicama.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme na utakmicama.

43. minut - CSKA udvostručio prednost protv Real Madrida. Gol je postigao Šenikov.

37. minut - Čalov donosi prednost Plzenu u Madridu!

20. minut - Na utakmicama još uvek nema golova. Igra se oprezno na oba meča.

1. minut - Utakmice su počele.

Plzen će na svom terenu dočekati ekipu Rome. Prvi duel ova dva kluba okončan je ubedljivom pobedom Rimljana od 5:0. Plzenu je do sada sakupio četiri boda, baš kao i CSKA i upravo te dve ekipe će se boriti za prolaz u Ligu Evrope kao trećeplasirani.

Česi imaju veće šanse za prolaz iz razloga što će CSKA gostovati na Santijafo Bernabeu ekipi Real Madrida koja bi da overi prvo mesto u ovoj grupi.

Mečevi su na programu od 18:55. Ostali mečevi su na programu od 21 čas.