NAJVEĆI DERBI ENGLESKE PRIPAO LIVERPULU: Albanac rasturio Mančester junajted i zadržao Crvene na vrhu tabele (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester junajted 3:1 (1:1) u derbiju 17. kola Premijer lige.

Meč na "Enfildu" rešio je Albanac iz Gnjilana Đerdan Šaćiri.

U igru je ušao u 70. minutu, a u 73. i 80. postigao dva gola za konačnih 3:1.

Doduše, u oba slučaja je lopta zakačila igrače Junajteda i odsela u mreži.

Crveni su zasluženo pobedili, jer su dominirali svih 90 minutu, o čemu nedvosmisleno svedoči i statistika: Liverpul je imao 33 šuta, Junajted četiri, od čega 11:2 u okvir gola, domaćin je izveo 13 kornera, gost dva, ekipa Jirgena Klopa je loptu imala u posedu 64 odsto vremena...

Međutim, "crveni đavoli" su se držali sve dok švajcarski reprezentativac nije ušao u igru.

Liverpul je poveo 1:0 golom Sadioa Manea u 24. minutu, a Džiz Lingard je izjednačio u 33, posle velike greške golmana Alisona Bekera.

Od tada, pa do kraja domaćin je napadao i na kraju zabeležio zasluženi trijumf nad ekipom Žozea Murinja, za koju je Nemanja Matić odigrao ceo meč.

Ovo je prva pobeda Crvenih nad Junajtedom u Premijer ligi posle četiri i po godine i osam duela.

Dueli Liverpula i Mančester junajteda smatraju se najvećim u Engleskoj, jer upravo ta dva kluba imaju najviše titula.

Liverpul je ostao jedini neporažen u Premijer ligi i sa 45 bodova je prvi na tabeli, korak ispred Mančester sitija.